סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

שבוע המסחר נפתח במפולת ברחבי הגלובוס

תעודת הסל על האס אנד פי 500 מראה על פתיחה של 10% למטה בארה"ב; באירופה קריסה של הבורסות מעל 10%; הנפט והזהב צוללים

הכאוס המוחלט בשווקים הפיננסים נפתח גם בשבוע המסחר בעולם כשמדדי ארה"ב צופים פתיחה של מעל 10% ירידה. החוזים העתידיים על המדדים הגיעו לתנועה מקסימלית של 5% ואפשר רק לקנות אותם ולא למכור מעבר. תעודת הסל SPY יורדת 10% בטרום מסחר כמו גם הסל על מדד הנסד"ק 100 סימול- QQQ שיורד 8.8%.

הפתיחה החדה מגיעה בשל הודעת הבנק המרכזי בארה"ב אמש (יום א’) על הורדת הריבית ב-1% שלם ל-0. הבנק המרכזי ירכוש נכסים פיננסים ואגרות חוב בגובה של 700 מיליון דולר לספק נזילות לשווקים. הפדרל ריזרב החליט להוריד את דרישות ההון של הבנקים הגדולים ל-0 בכדי לפנות הון ולתמוך בכלכלה.

אירופה נסחרת בפתיחת השבוע בכאוס גדול וירידות שערים של 10-11 אחוז בדקס והקאק הצרפתי. שאר הבורסות ביבשת לרבות שוויץ, ספרד, איטליה ואמסטרדם יורדות בשיעורים של 8-12 אחוז.

באסיה ננעלו המדדים בירידות חדות שנחאי ירדה 3.4%, הנייקי היפני ירד 2.5% כשהבנק המרכזי מגדיל את רכישת תעודות הסל בשוק. הקוספי בקוריאה ירד 3.2% והודו נסחרה בירידות של 7%-8%.

מחיר אונקיית זהב גם כן צולל בחדות 3.5% למחיר של 1,463 דולר לאונקיה, חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת מעל 8% לאזור של 30 דולר.

מניות בכותרות

 

בואינג (BA) צונחת 13% במסחר המוקדם לאחר שחברת הדרוג פיץ בוחנות את דירוג החוב של החברה עם צפי שלילי בעקבות פגיעת וירוס הקורונה בתחום התעופה.

אמריקן איירליינס (AAL) צונחת 20% במסחר המוקדם. החברה הודיעה שתחתוך 75% מכח העבודה הבינלאומי של החברה עד ל-6 למאי בשל הקריסה הגלובלית לתעופה.

אפל (AAPL) תסגור את כל החנויות שלה בעולם לשבועיים הקרובים בשביל למנוע את התפשטות וירוס הקורונה, זה לא כולל את 42 החנויות שלה בסין שחזרו ביום שישי לפעילות מלאה.

וולט דיסני (DIS) החברה תאפשר צפייה בלהיט הקולנועי האחרון פרוזן 2 בשירות הסטרימינג של החברה דיסני פלוס, 3 חודשים לפני המועד המקורי.

חברות הקרוזים צוללות בחדות במסחר המוקדם לאחר הודעות חברות הספנות להשהות את כל הפעילות באופן זמני בשל וירוס הקורונה, מניות נורווגיאן קרוז ,(NCLH) רויאל קריביאן (RCL) וקרניבל קרוס (CCL) יורדות 5%, 11% ו-13% בהתאמה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים