סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

משרד האוצר וההסתדרות יחתמו על הסכם קיבוצי למגזר הציבורי

ההסכם יסדיר את אופן העסקתם של עובדי המגזר הציבורי בעת תקופת החירום הלאומית של משבר הקורונה

הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן, ויו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, יחתמו על הסכם המסדיר את אופן העסקת עובדי המגזר הציבורי, בעקבות הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות מחלת הקורונה, ובהמשך להנחיה שניתנה על ידי ראש הממשלה למעבר למתכונת חירום במגזר הציבורי.

ההסכם קובע כי עובד שנקבע שאינו נדרש לעבודה בתקופת המשבר, יצא לחופשה על חשבון ימי החופשה שצבר. במהלך חג הפסח יחולו תנאי החופשה המרוכזת הנהוגים.

המעסיקים במגזר הציבורי וההסתדרות מקימים קרן ימי חופשה משותפת לעת חירום, שתפעל כדי למנוע פגיעה בשכר העובדים שאין ברשותם יתרת ימי חופשה נדרשת.

הממונה על השכר במשרד האוצר, קובי בר נתן: "משבר הקורונה מציב בפני המשק אתגרים רבים, וגם עובדי המגזר הציבורי נדרשים לתרום את חלקם. לנגד עינינו עמד הצורך לשמור על הנחיות משרד הבריאות ויחד עם זאת לשמור על יציבות לעובדים בתקופה זו. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות שגילה מנהיגות ואחריות בתקופה מאתגרת זו".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "ההסכם לעת חירום הוא דוגמה לאחריות הלאומית ולסולידריות החברתית שמפגינים העובדים. עובדי המגזר הציבורי, שבימים כתיקונם מקדישים את חייהם לשירות אזרחי ישראל, נרתמים גם הפעם. הסכם זה מתחשב באילוצי השעה ומסדיר פתרון הוגן, הן כלפי העובדים והן כלפי המדינה כמעסיקה.

חשוב לזכור כי הקורונה היא לא רק סוגיה של בריאות הציבור, אלא מצב חירום שמטלטל את הכלכלה העולמית. המשימה שלנו היא לדאוג שמדינת ישראל תעבור את המשבר בשלום והמשק יחזור לאיתנו. אני מודה לממונה על השכר על שיתוף הפעולה ומחזק את ידיהם של כלל העובדים והעובדות בישראל. ביחד נעבור גם את זה".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים