סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

התנודתיות הגבוהה בבורסות אינה נפסקת: ירידות שערים חדות בארה”ב

הנפט צולל לשפל של שנים ארוכות; ירידות חדות בבורסות אירופה; דאו ג’ונס נופל 4.7%; בואינג נחתכת 16%

יום נוסף במשבר הפיננסי הגדול ביותר שידע העולם מאז משבר הסאב פריים ב-2008 מתנהל בירידות שערים חדות. תעודת הסל SPY על מדד האס אנד פי 500 נסחרת בטרום המסחר בירידות של כ 6%.

באירופה שבו הבורסות לעוד יום של ירידות שערים לאחר שאמש החליטו באיחוד לסגור את הגבולות למשך 30 ימים. מדד הדקס יורד ב 5.7%, הקאק יורד 5.2% מיליאנו יורדת 3.2%.

הנפט שוב בכותרות ולא לטובה, הוא צונח בחדות מעל 8% למחיר של 25 דולר לחבית מסוג לייט קרוד, מחיר שלא נראה שנים רבות ומראה את הירידה החדה בביקוש בשל צמצום התעופה בעולם וירידה בתעבורה הימית. הזהב יורד מעל אחוז למחיר של 1,508 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

בואינג (BA) צונחת מעל 18% במסחר המוקדם, החברה צריכה 60 מיליארד דולר לשוק התעופה והחלל. החברה אינה יכולה להגיע לסכומים האלה בשל תנאי השוק והכלכלה. אתמול ירדה המניה בחדות אולם תיקנה חזק מאוד לירידות קלות במהלך המסחר לאחר שהנשיא טראמפ ציין שהיא וחברת ג’נרל אלקטריק חשובות לעם האמריקאי.

תעשיית הרכב בלב הסערה ויצרניות כמו ג’נרל מוטורס (GM) ופורד מוטורס (F) יורדות 5-6 אחוז במסחר המוקדם לאחר שחתמו על הסכם עם איגוד עובדי תעשיית הרכב להוריד את הייצור במפעליהן ברחבי ארה"ב.

פדקס (FDX) חברת השילוח פרסמה אמש דוחות עם רווח של 1.41 דולר למניה אשר תאמו את ציפיות השוק. החברה לא סיפקה תחזית ל-2020 בשל חוסר יכולת לאמוד את הנזקים של וירוס הקורונה.

ויש גם מי שמגייסות בימים מטורפים אלה, אקסון מובייל (XOM) גייס חוב של 8.5 מיליארד דולר בריביות גבוהות מהרגיל בשל תנאי השוק. המניה יורדת 6.5% במסחר המוקדם.

סינמרק (CNK) סוגרת את כל 345 אולמות הקולנוע אשר בבעלותה בשל התפרצות וירוס הקורונה. החברה מקבל תחזית חוב שלילית מסוכנות פיץ’ בשל המצב.

טסלה (TSLA) צוללת 8.8% במסחר המוקדם לאחר קבלת הוראה לעצור את הייצור במפעלה בקליפורניה. ההוראה התקבלה למורת רוחו של המנכ"ל איילון מאסק וזאת בשל הסגר שיש באזור סאן פרנסיסקו.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים