סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

המשקיעים מתעלמים מהצונאמי המאקרו כלכלי המתקרב

ד"ר רון אייכל : "בטווח הבינוני הדולר האמריקני ישוב להתחזק כנגד המטבעות המרכזיים"; המשקיעים ינועו לעבר נכסים בטוחים, כגון אג"ח ממשלת ארה"ב, שוויץ, גרמניה ויפן

השתטחות עקומת הנדבקים בנגיף הקורונה הביאה בימים האחרונים לאופטימיות גדולה למשקיעים ולעליות שערים חדות בבורסות בישראל ובעולם. ד"ר רון אייכל, אנליסט ההשקעות של Colmex ישראל מזהיר כי "האופטימיות, כפי שבאה לידי ביטוי בהשתטחות עקומות הקורונה בעולם ובמהלכי הבנקים המרכזיים, הביאה לעליות שערים בנכסים מסוכנים ולירידות במחירי איגרות החוב הממשלתיות" ומזהיר בשורה התחתונה כי "המשקיעים מתעלמים מהצונאמי המאקרו כלכלי המתקרב".

הסיבה המרכזית למסכים הירוקים בבורסות ברחבי העולם מגיעה מידיעות חיוביות לגבי ירידה בקצב התפשטות נגיף הקורונה. "האומדן בארה"ב למקרי המוות הכולל הצפוי מהמחלה צנח בחדות בימים האחרונים ל-60,000 ורחוק מאוד מהצפי ל-240,000 שהוערך לפני קצת יותר משבוע. בניו-יורק, גם מספר האשפוזים והביקוש למכונות הנשמה החל לרדת וההגבלות באוסטריה, דנמרק וצ’כיה מוסרות והמדינות חוזרות לאיטן לפעילות", מסביר אייכל.

בשבוע שחלף ננקטו מספר צעדים בארה"ב בכדי להקל על לחצי המימון במשק ולתמוך במשקי בית, בעסקים ובשלטון המקומי כמו למשל תוכניות בהיקף עצום של 2.3 טריליון דולר כדי לייצב את העסקים הקטנים והבינוניים כמו גם את השלטון המקומי.

יו"ר הפד ג’רום פאוול אמר ביום חמישי כי הוא מצפה לרבעון שני חלש מאוד ולאחריו תיקון מהיר במחצית השנייה של השנה. הוא אמר שאין גבול לעזרה שהפד יכול להציע אלא אם כן הדבר יהיה אסור על פי החוק. גם הבנק המרכזי של אירופה הודיע כי הוא מקל באופן זמני על דרישות הבטוחות, וקיבל מגוון רחב יותר של ניירות ערך כבטוחה למימון.

אייכל מעריך שאין די בפעולות החיוביות הללו ומתמקד במיוחד באבטלה: "בארה"ב 6.6 מיליון אמריקנים נוספים הגישו בקשה לדמי אבטלה בשבוע הקודם, לאחר ש-6.9 מיליון הגישו בקשה לפני שבועיים. נתון זה מביא את סכום התביעות בשלושת השבועות ל-17 מיליון איש".

אייכל מעריך שהבנקים הגדולים צפויים להראות תוצאות קשות למדי. מבחינת העדפות המשקיעים מעבר למניות מציין אייכל שחרף הצפי לעלייה משמעותית בגירעונות במרבית המשקים בעולם, המשקיעים ינועו לעבר נכסים בטוחים, כגון אג"ח ממשלת ארה"ב, שוויץ, גרמניה ויפן.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים