סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

מירי רגב: ”לכלול את תחום הספורט בתוכנית החזרה לשגרה כבר בימים הקרובים”

יש לדאוג לפתוח חזרה את חדרי הכושר ואת שגרת האימונים של הספורט היחידני והקבוצתי ולהיערך לפתיחת הליגות במועדן תחת המגבלות הנדרשות

מסמך המדיניות של השרה רגב, שהוגש על ידי משרד התרבות והספורט מבקש להחזיר עם הפעימה הראשונה של החזרת המשק לפעילות את שגרת האימונים של הספורט היחידני והקבוצתי, פעילות חדרי הכושר, לאפשר הכרעה ספורטיבית של הליגות המקצועניות שהוקפאו ולהיערך לפתיחת הליגות במועדן במגבלות הקהל שיגדיר משרד תוך הקפדה מלאה על בריאות הציבור והנחיות משרד הבריאות.

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "לתעשיית התרבות והספורט חשיבות ניכרת לאיתנות הכלכלית של המשק, להגדלת היקף התעסוקה, ליכולת של המשק לחזור לצמיחה כלכלית ולחוסנה החברתי והבריאותי של הציבור.

שתי התעשיות ספגו מכה אנושה עם פרוץ המגיפה וזוהי חובתנו להחזיר את כל הגורמים הלוקחים חלק בעולמות אלו לפעילות בהקדם האפשרי לטובת עובדי התעשיות, הפעילים, הספורטאים והאמנים, ולטובת מעגל המשתתפים והנהנים הרחב.

חובה להחזיר את פעילות הספורט והתרבות לשגרה כחלק מהתוכנית להחזרת המשק. התוכנית שגיבשתי הינה הדרגתית המונה מספר שלבים המסתיימים לקראת חגי תשרי, המועד שאליו יש לחתור להחזרת הפעילות באופן מלא ככל שניתן. נכון לעתה, יש לדאוג לפתוח חזרה את חדרי הכושר ואת שגרת האימונים של הספורט היחידני והקבוצתי, לאפשר הכרעה ספורטיבית לליגות שהוקפאו ולהיערך לפתיחת הליגות במועדן תחת המגבלות הנדרשות"

מסמך מדיניות שרת התרבות והספורט נשלח למשרדי האוצר, הבריאות והמל"ל, מפרט את אופן החזרה לשגרה של תעשיית התרבות והספורט באופן מדורג.

המסמך מעיד על היות תעשיית התרבות והספורט מנוע צמיחה משמעותי המניע תעשייה כלכלית גדולה הן בהיקפי כח אדם והן במחזור הפעילות שהוא מייצר המגיעה לכדי פי 7 מההשקעה של המדינה בתמיכות בגופים אלו .

המסמך מחלק את התהליך ל-3 שלבים עיקריים בהתאם לכללי ההתנהגות שמכתיב משרד הבריאות. בשלב א’ - החזרה חלקית למסלול (השלב הקרוב) ממליצה רגב על החזרת ענפי ספורט יחידניים לשגרת אימונים, החזרת הקבוצות המקצועניות לשגרת אימונים תוך הגבלת כמות המשתתפים במתחמים, שמירת מרחק 2 מ’ וללא כל מגע במטרה להיערך לפתיחת עונת 20-21, פתיחת חדרי הכושר, סטודיואים, קאנטרי קלאס ובריכות שחייה תחת מגבלות של גיל, כמות מתאמנים ושמירה על ניקיון וסטריליות.

עוד ממליצה רגב בשלב א’ על סיום הליגות הסדירות לעונת 19-20 - לפעול להכרעה ספורטיבית בהתאם למתווים שיוצגו על ידי מנהלות הליגות, ביטול הגבלת המרחק לפעילות ספורטיבית לא מאורגנת והחזרת פעילות החוגים עד ל-10 משתתפים וכן מתן תזרים לגופי הספורט בעת החזרה לפעילות בכפוף להגשת דוחות ביצוע.

בשלב ב’ - החזרת הפעילות התחרותית עם קהל מצומצם (צפי בקיץ) ממליצה רגב על חידוש הליגות לעונת 20-21 בוגרים ונוער - נוכחות קהל מוגבלת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הסרת מגבלות הגיל על פעילות חדרי הכושר, קיום אירועי ספורט תחרותיים ועממיים עד 500 משתתפים וכן על גיבוש תוכנית לשיפוי בגין ירידה בהכנסות של גופי הספורט

בשלב ג’ - החזרת הקהל למגרשים ולאולמות (לא יאוחר מתום חגי תשרי) תתאפשר גיבוש תכנית לקליטת קהל מירבי במתקני הספורט וכן גיבוש מבחן תמיכה חדש לאירוח אירועים בינ"ל.הוסף תגובה
 1. 4. קשקשנית..בלתי נדלית...כמו הבוס שלה (לל"ת)

  מאת: אלי | פורסם ב- 21/04/20 14:18
 1. 3. עדיף ספורט מאשר קורונה

  מאת: שלמה | פורסם ב- 21/04/20 08:36
 1. 2. כנל פתיחה של אתרי

  מאת: sham | פורסם ב- 19/04/20 10:50
 1. 1. חזרה של הספורט גם בלי קהל יעלה

  מאת: שילה13 | פורסם ב- 19/04/20 10:38

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים