סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

פתיחה שלילית בניו יורק, דרמה בשוק הנפט

דאו ג’ונס יורד 1.5%; אירופה יורדת לאחר פתיחה חיובית; דרמה גדולה במחירי הנפט האמריקאי שקורסים 35%

שבוע המסחר בארה"ב נפתח בירידות שערים חדות של מעל ל-1.2% במדד האס אנד פי 500. השוק חוזר למסחר לאחר עוד שבוע של עליות שערים והתאוששות מרשימה מאוד לאחר המפולת של חודש שעבר.

באירופה השווקים נסחר בירידות שערים: הדקס והקאק יורדים 1.3% ו-1% בהתאמה, בריטניה יורדת 0.7%. באסיה ירידות שערים, הניקיי ירד 1%, הונג קונג נחלשה 0.2%, קוריאה ירדה 0.84% ושנחאי נסחרה בעליה של 0.5%.

דרמה גדולה במחירי הנפט, מחיר חוזה לחודש מאי אשר פוקע מחר יורד לרמה של 11.5 דולר לחבית בעוד שהחוזה לחודש יוני נסחר ברמה של 22.2 דולר, הפער הגדול בין המחירים נובע מכך שיש חשש אמיתי שלא היה מקום לאכסן את מלאי הנפט ולכן הסוחרים לא רוצים לקבל אספקה פיזית אל מול החוזים ולכן מחיר הסחורה קורס.

מניות בכותרות

הליברטון (HAL) חברת הנפט שהתרסקה בתקופה האחרונה דיווחה על תוצאות לרבעון הראשון. החברה הרוויחה 31 סנט למניה מול צפי לרווח של 24 סנט. הכנסות החברה עקפו את התחזיות. החברה מזהירה מפעילות ירודה מאוד בצפון אמריקה שירדה בצורה מהותית בתחילת הרבעון הנוכחי.

דיסני (DIS) החברה מוציאה 100 אלף עובדים לחופשה בכל רחבי העולם. המהלך יחסוך לחברה חצי מילארד דולר בחודש. בנפרד מכן בנק UBS מוריד לחברה המלצה לנייטרלי מקניה בשל המשבר הגלובלי.

פפסיקו (PEP) החברה קבלה את האישור למיזוג עם יצרנית משקאות האנרגיה רוקסטאר אנרג’י כך על פי הניו יורק פוסט.

שייק שאק (SHAK) החברה החזירה הלוואה של 10 מיליון דולר לממשל לאחר שהצליחה לגייס את הכסף ממקורות אחרים.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים