סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

הנפט ממשיך להתרסק והלחץ בשוק נמשך גם היום

ירידות שערים בפתיחת המסחר בניו יורק, דאו גו’נס יורד 2%; הנפט מתרסק מעל 27%; בגרמניה הדקס נופל 3%; קוקה קולה ולוקהיד מרטין פרסמו דוחות לפני המסחר

יום המסחר בארה"ב נפתח בירידות שערים דיי חדות של קרוב ל 1.5% במדד האס אנד פי 500 לאחר יום שלילי אמש בפתיחת שבוע המסחר.

הדרמה היום ממשיכה להגיע ממחירי החוזים על הנפט לאחר שאמש לראשונה מעולם, נסחר החוזה למאי שפוקע היום בפרמיה שלילית. הדבר אומר שלמעשה אף אחד לא רוצה או לא יכול לאכסן את הסחורה בצורה פיזית באזור קושינג אוקלוהומה שם נמסרת המסירה בפועל של החוזה לייט קרוד האמריקאי.

יחד עם זאת חשוב לציין שמחזורי המסחר בחוזה מאי שנסחר גם היום את יומו האחרון, היו נמוכים מהותית מהחוזה ליוני שהיום נזכר להגיב בירידות של מעל 20% למחיר שפל של מתחת ל- 16 דולר לחבית. הערכה שלי היא שלאחר הירידות אמש בחוזה למאי הבינו פעילים בשוק שאין ביקוש אמיתי למסירה פיזית של הסחורה בשל האטה בכלכלה המביאים לביקושי שפל ותפוסה מלאה באחסנה.

באירופה השווקים נסחרים בירידות שערים חדות: הדקס והקאק יורדים כ-3% בממוצע, בריטניה יורדת 2%. באסיה ירידות שערים: הניקיי ירד 2%, הונג קונג נחלשה 2.2%, קוריאה ירדה 1% ושנחאי ירדה 0.9%.

מניות בכותרות

טרבלרס (TRV) חברת הביטוח הרוויחה 2.62 דולר למניה מול צפי של 2.85 דולר. הכנסות החברה יצאו גם כן מתחת לציפיות. החברה הודיעה שהיא תפגע בצורה מהותית בגלל נגיף הקורונה שפוגע בפרמיות של הנוסעים בעולם.

פיליפ מוריס (PM) חברת הטבק הרוויחה 1.21 דולר למניה מול צפי של 1.13 דולר. הכנסות החברה עקפו את תחזיות השוק. החברה הודיעה שנגיף הקורונה פגע חלקית ברבעון האחרון אולם יפגע משמעותית בחברה בתוצאות של המשך השנה.

לוקהיד מרטין (LMT) החברה פרסמה תוצאות לרבעון עם רווח של 6.08 דולר למניה מול צפי של 5.8 דולר למניה עם הכנסות שעקפו גם כן את התחזיות. החברה ציינה שהיא מתחילה להרגיש חלקית את השפעות וירוס הקורונה וזה ישפיע על המשיך השנה.

IBM) IBM) החברה פרסמה אמש את תוצאותיה לרבעון עם רווח של 1.84 דולר למניה מול צפי של 1.8 דולר. החברה פספסה בשורת ההכנסות ומשהה תחזית שנתית בשל וירוס הקורונה.

קוקה קולה (KO) החברה מציגה רווח רבעוני של 51 סנט למניה מול צפי של 44 סנט. ההכנסות עקפו את התחזיות והחברה ציינה שהצרכנים משנים הרגלים בעקבות וירוס הקורונה וזה יפגע בצורה כזו או אחרת בתוצאות החציון הראשון.

אמזון (AMZN) ג’פריס מעלים מחיר יעד למניה ל-2,800 דולר מ-2,300 דולר וטוענים שוירוס הקורונה מטיב עימה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים