סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

המדינה תקצה 6 מיליארד ₪ נוספים להחזרת העובדים למשק

בנוסף אישר החשב הכללי את צירופן של חברות כרטיסי האשראי לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים

בעקבות מחאת העסקים הגדולים והשבתת חנויות הרשתות המובילות, ראש הממשלה ושר האוצר, ובשיתוף נגיד בנק ישראל החליטו להקצות תקציב מיוחד נוסף של עד 6 מיליארד שקל לשימור והחזרת עובדים למעגל התעסוקה במשק, והורו על בניית מודל לתוכנית כזו.

בימים הקרובים תובא לאישור הכנסת בקשה להרחבת התוכנית הכלכלית מעבר ל-80 מיליארד שקל, שתכלול את התוכנית להחזרת העובדים למעגל התעסוקה וצעדים נוספים. זאת, בנוסף לקרן ההלוואות בערבות מדינה לעסקים גדולים בסכום של 6 מיליארד שקל. הקרן תחל לפעול מיד לאחר יום העצמאות.

המודל המפורט להקצאת המסגרת התקציבית לתוכנית החדשה יפורסם בימים הקרובים.

בנוסף אישר החשב הכללי את צירופן של חברות כרטיסי האשראי לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים. ההצטרפות תאפשר להגדיל את היצע האשראי ואת אפשרויות המימון של עסקים קטנים ובינוניים המבקשים לקבל הלוואה בערבות המדינה. תנאי ההלוואה דרך חברות כרטיסי האשראי זהים לתנאים הקיימים כיום בקרן.

חברות כרטיסי האשראי הצפויות להצטרף בשלב זה לקרן ולהתחיל את פעילותן החל ממחר הן מקס איט פיננסים וכאל כרטיסי אשראי לישראל.

מתחילת פעילותה של הקרן ועד היום הוגשו לקרן כ-47 אלף בקשות בסכום כולל של כ-31 מיליארד שקל. הטיפול בכ-14,500 אלף בקשות הושלם, מתוכן אושרו 11,200 מהבקשות. סכום הבקשות הכולל שאושר עד כה עומד על כ-4.5 מיליארד שקל, המהווה כמחצית מסכום האשראי הכולל שהוקצה לקרן.

המערכת הבנקאית ממשיכה בעבודתה לבחינת יתר הפניות. החשב הכללי נערך בצעדים להגדלת הקרן על מנת לעמוד בביקושים הגבוהים להלוואות מצד העסקים במדינה.הוסף תגובה
  1. 2. לא.. ישראכרט, לאומי קארד ו-כאל (לל"ת)

    מאת: shubi82 | פורסם ב- 27/04/20 10:13
  1. 1. זה קשור לחברות חוץ בנקאיות כמו אסאראקורד? (לל"ת)

    מאת: superman777 | פורסם ב- 27/04/20 10:08

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים