סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

משרד האנרגיה יעניק כ-20 מיליון ₪ לפרויקטים מחקריים בתחומי האנרגיה

הפרויקטים, של חוקרים וחוקרות מ-12 מוסדות אקדמאיים ברחבי הארץ יעסקו בתחומי האנרגיה ומדעי האדמה והים; אורכם של הפרויקטים נע בין שנה לשלוש שנים.

יחידת המדען הראשי במשרד האנרגיה מפרסמת 42 פרויקטים שזכו לתמיכת המשרד בהיקף של כ-20 מיליון ש"ח למטרות מחקר ופיתוח בתחומי האנרגיה ומדעי האדמה והים. מדובר בפרויקטים של חוקרים וחוקרות מ-12 מוסדות אקדמאיים ברחבי הארץ, ביניהם אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, האוניברסיטה העברית, מכון ויצמן ועוד. 

ההסכמים בין המוסדות למשרד האנרגיה נחתמים בימים אלו ויוצאים לביצוע, כאשר אורכם של הפרויקטים נע בין שנה לשלוש שנים.

בין הפרויקטים הזוכים בתחום תחליפי דלקים לתחבורה, מחקר פיתוח חדשני של פרופ’ עידית אברהמי מאוניברסיטת אריאל, בו יפותח תא דלק מימני למטוס זעיר ללא טייס. 

המחקר זכה למענק של כ-700 אלף ₪ ועוסק בפיתוח אנרגיה לתחבורה שאינה מזהמת, ומציע לייצר מערכת של מחולל מימן תוך איוד המים מתא הדלק. מערכת חדשנית זו פונה לשוק הולך וגדל של רחפנים אזרחיים וצבאיים.

פרויקט פיתוח יישומי נוסף, שהינו בעל השלכות מרחיקות לכת בתחום האנרגיה המתחדשת, הוא הפרויקט בניהולה של ד’’ר ילנה ויטושקין מהמכון הוולקני המשלב חוקרים מאוניברסיטת תל אביב, משרד החקלאות ואוניברסיטת אריאל.

המחקר, שזכה מהמשרד לתמיכה בגובה של 750 אלף ₪, יבחן דו שימוש בקרקע חקלאית לשם הפקת חשמל וגידול חקלאי. הפרויקט ישלב פאנל סולארי סלקטיבי המעביר לצמח את אורך הגל הנדרש לגידולו ומשתמש באורכי הגל הנפרדים להפקת חשמל. 

פיתוח שכזה יוכל לשנות את פני החקלאות הישראלית על ידי הגדלת הרווחים של החקלאים בדו שימוש בקרקע, הן לחקלאות והן להפקת אנרגיה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים