סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

הקרן להלוואות בערבות מדינה לעסקים גדולים יוצאת לדרך

הקרן, בהיקף של 6 מיליארד ₪, מיועדת לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון ₪, המעסיקים לפחות 100 עובדים בישראל; משרד הפנים בשיתוף מרכז השלטון המקומי מקדם הנחות בארנונה לעסקים

הקרן להלוואות בערבות מדינה לעסקים גדולים תעניק הלוואות באמצעות בנקים וגופים מוסדיים שיבחרו להצטרף לקרן, לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון שקל ומעלה בענפים שנפגעו ממשבר הקורונה. גובה ההלוואה יעמוד על 8% ממחזור ההכנסות השנתי ועד 100 מיליון שקל. הקרן צפויה לתת פתרון למאות חברות במשק.

קרן ההלוואות החדשה בערבות המדינה, בהיקף 6 מיליארד שקל, מיועדת, כאמור, לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון שקל ומעלה, המעסיקים לפחות 100 עובדים בישראל ולפחות 50% מהנכסים היצרניים או הקניין הרוחני של החברה רשומים בישראל, בענפים שנקלעו לקשיי תזרים כתוצאה ממשבר הקורונה ומציעה הלוואות בגובה 8% ממחזור העסק ועד 100 מיליון שקל.

ערבות המדינה תעמוד על 75% כאשר פיקדון בעל העסק יעמוד על 5% בלבד. ההלוואה תינתן לתקופה של עד 5 שנים. בדומה לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים בינוניים, גם כאן יינתן גרייס של 12 חודשים על ההלוואה.

החשב הכללי, רוני חזקיהו: "קרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים גדולים מתווספת לארגז הכלים הרחב שמפעיל משרד האוצר בתקופת משבר הקורונה במטרה לתת מענה לעסקים שנפגעו כתוצאה מהמשבר ולסייע בידם לשוב לפעילות סדירה".

בנוסף, החליטו משרד הפנים, משרד האוצר והמשרד להגנת סביבה בשיתוף מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות לקדם מתווה סיוע לעסקים המתבסס על הנחות בארנונה תוך שמירה על יציבותן התקציבית של הרשויות המקומיות, נוכח אירוע הקורונה המביא לפגיעה בהכנסותיהם של עסקים רבים, ובהמשך למדיניות הממשלה שמטרתה לסייע למשק בהתמודדות עם השלכות נגיף הקורונה.

תקנות למתן הפטור נחתמו על ידי שר הפנים ופורסמו ברשומות. על מנת לאפשר לרשויות המקומיות להעניק את הפטור מבלי לפגוע ביכולת התקציבית שלהם הוחלט על מתן שיפוי תקציבי שנועד לגלם את אובדן ההכנסות בגין מתן ההנחות.

פעימה א’ של שיפוי הארנונה הועברה לרשויות המקומיות.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים