סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

בנק ישראל מעלה את תקרת העסקאות ”ללא מגע” ל - 300 ש”ח

בעת ביצוע עסקה ללא מגע בערך הנמוך מתקרה זו, הלקוח לא יידרש להקליד את הקוד הסודי של הכרטיס, והעסקה תבוצע באמצעות קירוב כרטיס החיוב אל המסוף החכם בבית העסק

בנק ישראל מעלה את תקרת העסקאות "ללא מגע" ל - 300 ש"ח. כחלק מקידום השימוש באמצעי תשלום מתקדמים ובפרט ביצוע עסקאות ללא מגע בבתי העסק, נקבעה "תקרת אימות לקוח" אחידה בגובה של 200 ש"ח. עסקאות ללא מגע מתבצעות על גבי תשתית ה- EMV וללא צורך בהקלדת הקוד הסודי.

לצורך שיפור ההתמודדות עם נגיף הקורונה, ועל מנת לצמצם עוד יותר את המגע בביצוע פעולות תשלום, החליט בנק ישראל, בשיתוף השחקנים השונים בשוק כרטיסי החיוב, במסגרת הוועדה לכרטיסי חיוב, להעלות את הרף של תקרת האימות לסך של 300 ש"ח. העלאת רף ביצוע עסקאות ללא מגע עד ל - 300 ש"ח תבוצע עד לסוף שנת 2020 והנושא יעלה לקראת תום התקופה לדיון נוסף במסגרת ועדת כרטיסי חיוב.

בהתאם לכך, בעת ביצוע עסקה ללא מגע בערך הנמוך מתקרה זו הלקוח לא יידרש להקליד את הקוד הסודי של הכרטיס, והעסקה תבוצע באמצעות קירוב כרטיס החיוב אל המסוף החכם בבית העסק שהסב את מערכת הסליקה שברשותו לכזו הפועלת באמצעות טכנולוגיית EMV. עסקה ללא מגע תתאפשר גם באמצעות מכשיר סלולרי חכם התומך בפונקציית ביצוע עסקה ללא מגע.

תקרה מעודכנת זו תהיה קבועה ואחידה לכל העסקאות המבוצעות בבתי העסק שהוסבו ל - EMV ונכונה גם לעסקאות המתבצעות על ידי תיירים. החלטה זו הינה דומה להחלטות שהתקבלו במדינות שונות באירופה להעלאת הסף.

נכון להיום כ-85% מכלל העסקאות שמתבצעות בכרטיסי חיוב בבתי העסק הם בסכום שלא עולה על 300 ש"ח, וכ-75% מכלל העסקאות הן מתחת ל-200 ש"ח.

בנוסף לכך, על מנת לקדם תשלומים מתקדמים ללא מגע גם מעבר לרף תקרת האימות של 300 ש"ח, בביצוע עסקאות ללא מגע באמצעות מכשיר סלולרי חכם ישנה אפשרות לביצוע אימות שני על גבי מכשיר הסלולרי החכם בהתאם לרף תקרת האימות, למשל באמצעות קוד או זיהוי ביומטרי על גבי מכשיר הסלולרי החכם.

החלטה זו על הגדלת תקרת האימות מתבצעת במקביל להסכמת חלק מרשתות השיווק והפארם להאיץ את הטמעת ה - EMV בתקופה מאתגרת זו, בסיוע של ועדת כרטיסי חיוב המובלת על ידי בנק ישראל. בנק ישראל מעריך כי כבר בתקופה הקרובה ניתן יהיה לראות יותר ויותר בתי עסק המבצעים עסקאות תשלום בטכנולוגיית ה-EMV.הוסף תגובה
  1. 1. כמעט ואין נכון לעכשיו מכשירי contactless

    מאת: maxim2222 | פורסם ב- 11/05/20 16:42

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים