סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

לאומי שוקי הון על אורמת: אחת האיכותיות בתחום האנרגיה האלטרנטיבית

מדובר בהשקעה ראויה עם רוח גבית, אבל השווי הוגן; מותירים את ההמלצה למניה על "משקל שוק" ואת מחיר היעד על 74 דולר למניה

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מתייחסת לתמחור הנוכחי של אורמת טכנולוגיות בהמשך לדו"חות הטובים שפרסמה, ומציינת כי "אנו רואים באורמת את אחת המניות האיכותיות בתחום האנרגיה האלטרנטיבית, אבל מאמינים שהשווי הנוכחי, המבטא מכפיל EV/EBITDA חזוי של 12 X לשנה הקרובה ו-13.7 X ל-12 חודשים, הוגן.

תוצאות הרבעון הפתיעו לטובה בשיפור של 2.5% ברווח הגולמי שנבע מפיצוי בגין פונה, ובאשרור תוכניות הצמיחה של 180-200 מגה-וואט עד לסוף שנת 2022 . הטווח התחתון של תחזיות החשמל ירד בכ- 2% לכ- 565 מיליון דולר בממוצע בלבד. התוצאות שיקפו את יציבות מגזר החשמל שמתבסס על חוזים קבועים ותשלומי קיבולת.

לדברי ההנהלה-שרשרת האספקה המשיכה לתפקד היטב והחברה הצטיידה במזומנים ע"י גיוס פרטי ומימוש מסגרות אשראי. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב- 26.0 מיליון דולר, 0.51 דולר למניה, לעומת 25.9 מיליון דולר, 0.51 דולר למניה, ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בשיעור הרווח הנקי נובעת מהשפעות מיסוי, בעיקר מחוץ לארה"ב. צבר המוצרים עמד ב- 3 במאי על 96 מיליון דולר.

התוכניות של אורמת מרשימות והיא מתקדמת בביצוען. היא גם נהנית מרוח גבית לאנרגיה מתחדשת. מנגד, התמחור בטווח הקצר תלוי בצבר משמעותי של מוצרים. אנו מותירים את ההמלצה למניית אורמת על ’משקל שוק’ ואת מחיר היעד על 74 דולר למניה".

לדברי פריד, "תוצאות הרבעון הראשון שידרו קודם כל ’עסקים כרגיל’, וזה בהחלט לא דבר מובן מאליו בסקאלה החדשה של מילוי ציפיות. נציין, שעם בטא של 0.59 מול מדד SPX כאשר זירת המסחר העיקרית נמצאת בניו יורק, לאורמת יש פאן דפנסיבי משמעותי.

המניה אמנם נסחרת ב-20% מתחת לשיא שנרשם לפני שלושה חודשים (במונחים דולריים), אבל מפגינה חוסן עם תשואה שהיכתה את קבוצות ההשוואה השונות ב-12 החודשים האחרונים, ותשואה כוללת דולרית של 16%.

בתקופה זאת, רשם תת-מדד החשמל במדד ה-SPX-500 תשואה של 1% בלבד. ביצועי מניית אורמת היכו גם את מדד וילדרהיל ECO האלטרנטיבי שהשיא ב-12 חודשים תשואה של 12%".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים