סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

קופיקס גרופ מגדילה את אחזקותיה בחברת קופיקס גלובל

הקצאת המניות לקופיקס גרופ בהיקף של 1.5 מיליון דולר התבצעה במסגרת גיוס הון בהיקף כולל של כ-3 מיליון דולר; במקביל קופיקס רוסיה תתמזג אל תוך קופיקס גלובל

רשת קופיקס גרופ, בשליטת רשת רמי לוי שיווק השקמה, נערכת להעמקת פעילותה ברחבי העולם. קופיקס גרופ דיווחה, כי חברת הבת, אורבן קופיקס (מוחזקת בשיעור של 100%), מגדילה את אחזקותיה בחברת קופיקס גלובל מכ-30% לכ-40.77%, במסגרת הקצאת מניות בהיקף כספי של כ-1.5 מיליון דולר.

אורבן קופיקס ושותפה, מר מיכאל פצ’רסקי, יזרימו כ-3 מיליון דולר (בחלוקה שווה) אל תוך חברת קופיקס גלובל, וזאת במטרה לתמוך בהרחבת הפעילות העסקית של המותג קופיקס בחו"ל, לרבות הקמת מפעלי ייצור קפה ודברי מזון, ובכניסה לראשונה למדינות נוספות, ביניהן: פולין, ברזיל, בריטניה וגרמניה.

בנוסף, נחתם הסכם לשינוי וייעול מבנה האחזקה של כלל הפעילות הבינלאומית תחת המותג קופיקס. עד כה, בוצעה הפעילות הבינלאומית על ידי שתי חברות נפרדות - חברת קופיקס רוסיה, שניהלה את פעילות המותג ברחבי רוסיה עם כ-192 בתי קפה, וחברת קופיקס גלובל, הנמצאת בתחילת דרכה שניהלה את פעילות הרשת ברחבי העולם, מלבד ישראל ורוסיה, עם 4 בתי קפה. עתה, עם שינוי המבנה, הפעילות הבינלאומית כולה תרוכז תחת חברה אחת – קופיקס גלובל, כנגד העברת הון מניות קופיקס רוסיה לתוכה.

בתוך כך, קופיקס גרופ פירסמה בשבוע האחרון את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2020, המלמדות על צמיחה דו-ספרתית בהכנסות, שיפור ברווחיות התפעולית, צמצום ההפסד המיוחס לבעלי המניות וגידול חד בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת. ההכנסות ברבעון צמחו בכ-10% לכ-76 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי ברבעון עלה לכ-30.6%, בהשוואה לכ-26.5% ברבעון המקביל אשתקד. כמו כן, החברה עברה ברבעון הראשון של 2020 לרווח תפעולי של כ-0.4 מיליון שקל ברבעון מול הפסד תפעולי של כ-3.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

רן אפרתי, יו"ר קופיקס גרופ: "לאחר תקופה של 4 שנים שחלפה מאז הקמת הפעילות הבינלאומית תחת המותג קופיקס, הודענו היום על הגדלת האחזקה בחברת קופיקס גלובל, המרכזת את פעילות חו"ל, מכ-30% לכ-41%, וזאת במסגרת הקצאת מניות שחלקנו בה יסתכם בכ-1.5 מיליון דולר.

תמורת ההקצאה תאפשר לחברה לפעול להרחבת פעילות מותג קופיקס ברחבי העולם, לרבות הקמת מפעלי ייצור וכניסה לראשונה למדינות נוספות, כאשר נכון להיום הכוונה היא להיכנס לפעילות בפולין, ברזיל, גרמניה ובריטניה.

אנו מאמינים בהמשך תהליך החדרת המותג קופיקס ברחבי העולם, כאשר ההצלחה ברוסיה הינה הפיילוט הראשון שהסתיים בהצלחה. ברוסיה הגדלנו תוך שנתיים וחצי את היקף רשת בתי הקפה מ-41 סניפים ל-192 סניפים כיום, ואנו מעריכים כי בפעילות זו טמון פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך בעתיד.

במקביל, הודענו היום על שינוי וייעול מבנה האחזקה של הפעילות הבינלאומית, במסגרתה קופיקס רוסיה תמוזג לתוך קופיקס גלובל, שתהיה החברה שתרכז את הפעילויות במדינות השונות. מבנה זה יאפשר גמישות ניהולית של פעילות קופיקס בחו"ל".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים