סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

בנק ישראל: התאוששות בהוצאות הציבור בכרטיסי אשראי

בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר; כצפוי, ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה

בנק ישראל הקים תשתית מידע ייעודית בבנק, שמנטרת אינדיקטורים כלכליים שונים ונותנת תמונת מצב של הכלכלה הישראלית כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה. תמונת המצב המתקבלת כוללת בין היתר אינדיקטורים משוק העבודה, שוק האשראי, שוק ההון ושוק המט"ח.

אינדיקטור מעניין במיוחד הינו הפעילות בכרטיסי אשראי לפי ענפים. אינדיקטור זה מאפשר לקבל תמונת מצב מאוד ברורה של עוצמת הפגיעה של המשבר בענפי משק שונים, ומסייע לגיבוש צעדי מדיניות של הבנק.

הנתונים המעודכנים על הפעילות בכרטיסי אשראי מראים את השפעתם של צעדי ההקלות בתקנות החירום על החזרה של הציבור לשגרה בזמן משבר הקורונה, וניכרת התאוששות בפעילות בחלק מהענפים, על רקע ההקלות.

ב-18/5 ההוצאה בכרטיס אשראי (בממוצע של שבועיים) הייתה קטנה בכ-12% בלבד ביחס לתחילת שנה. זאת לעומת ה-17.04, בה ההוצאה בכרטיס אשראי (בממוצע של שבועיים) הייתה קטנה בכ-42% ביחס לתחילת השנה.

כאשר בוחנים את הוצאות לפי הענפים ניתן לראות כי בענפי מוצרי חשמל, ביגוד וריהוט סכומי ההוצאה שבו לרמות שלפני תחילת המשבר. הגידול בהוצאה על דלק וכלי תחבורה ממחישה את הגידול בניידות של הציבור. קיימת מגמה חיובית גם בהוצאה על מסעדות, חינוך ופנאי. לעומת זאת ההוצאה בתחומי התיירות השונים טרם התאוששה.הוסף תגובה
 1. 4. לא יודע איך הם מנטרים תשלום לסקטור

  מאת: minaeksh | פורסם ב- 20/05/20 15:47
 1. 3. אח"כ יבכו שהבנק מאיים לסגור את השיב

  מאת: miki18 | פורסם ב- 20/05/20 15:41
 1. 2. אנשים חסרי אחריות חיים בלי חשבון,

  מאת: שורT | פורסם ב- 20/05/20 15:39
 1. 1. כצפוי... לא חשבתי לרגע שמישהו באמת

  מאת: ArchAngel | פורסם ב- 20/05/20 15:34

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים