סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
מחשבים וטכנולוגיה

רוני וולקן, מנכ”ל שורו: ”בנקים וחברות ביטוח שלא מיישמים תכנית מקצועית לגריעת התקני חומרה ישנים, מסתכנים”

"הסכנה היא בזליגת מידע שעלולה לחשוף את ארגוניהם לקנסות כבדים ולפגיעה במוניטין"

"האתגר בגריעת חומרה ישנה של מוסדות פיננסיים בישראל הוא ענק בהתחשב בעובדה שמדי שנה הבנקים וחברות הביטוח ’מוציאים לפנסיה’ מאות שרתים, אלפי מכשירי קצה של עובדים ועשרות אלפי מערכות קצה אחרות", אומר היום רוני וולקן, מנכ"ל חברת שורו המתמחה בשירותים לגריעת מידע מחומרה במוסדות גדולים (ITAD – IT Asset Disposal).

"האתגר הוא קשה ומורכב לא רק בישראל אלא גם בקרב מוסדות פיננסיים ברחבי העולם - ולא כולם מצליחים להתמודד עמו בהצלחה. על כך מעיד מחקר של IDG שמצא שרק ל-59% מהמוסדות הפיננסיים בארה"ב יש תכנית גריעת חומרה רשמית ומלאה, 44% מטפלים בתחום באופן עצמאי, 37% מאחסנים אצלם חומרה ישנה בלי למחוק את המידע ו-28% פשוט זורקים חומרה ישנה לאתרי פסולת".

המצב בישראל דומה. המוסדות הפיננסיים אמנם נוקטים בצעדים כאלה או אחרים אך לרובם המכריע אין תכנית גריעה סדורה והדוקה שעומדת בתנאי הרגולציה. כך, לדוגמה, אין בקרה פרטנית אחר כל התקן והתקן ורישום מסודר של כל שלב בתהליך עד לסיומו.

"המוסדות הפיננסיים מסכנים בכך את עצמם, שכן עבריינים שמשתלטים על ציוד ישן שלא הושמד או מוחזר עלולים להשתמש במידע הרגיש כדי לפגוע פיננסית בבנק או בחברת ביטוח ובלקוחותיהם. מכאן קצרה הדרך לתביעות של הלקוחות ולפגיעה ביוקרת המוסד הפיננסי, כפי שקרה לא פעם במדינות שונות. פשיעת סייבר זהה לחלוטין בסיכוניה לפשיעה באמצעות השתלטות על חומרה ישנה ושאיבת המידע ממנה", מציין וולקן, "אך בעוד שבאבטחת סייבר המוסדות הפיננסיים משקיעים מיליוני דולרים בשנה, הרי שבגריעת חומרה ישנה הם משקיעים פחות מהמינימום הנדרש. ההשקעה בגריעה מקצועית של המידע האגור בהתקנים השונים באמצעות חברה מתמחה מגיעה לשבריר מההשקעה באבטחת סייבר אך היא חוסמת את הבטן הרכה של הארגונים שקוראת לגנב".

"המוסדות הפיננסיים יכולים להרוויח מדי שנה מאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך מהרכיבים האלקטרוניים שמפורקים מהציוד הישן שניתן למכור אותם לשימוש חוזר", מציין וולקן ומוסיף: "כמו כן ניתן למקסם את הערך הכלכלי של שרתים ומחשבים ישנים באמצעות תיקונם ושדרוגם ומכירתם לארגונים אחרים, כמובן אחרי מחיקת הנתונים או השמדת התקני האחסון והחלפתם בחדשים".

"חברה המתמחה בשירותי גריעת חומרה ישנה מטפלת בכל היבטי התהליך מקצה לקצה כולל איסוף ההתקנים, מחיקה או השמדת המידע, מקסום שווי הציוד באמצעות מכירה מחודשת ופירוק ומחזור הרכיבים. התהליך כולו מתועד ומבוקר והלקוח מקבל את התעודות והאישורים המתאימים. מוסדות פיננסיים בוודאי יודעים לעשות חישובים ורבים מהם בוחנים לאחרונה חלופה אטרקטיבית זו", מסכם וולקן.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים