סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם מניית הביטוח הזו בדרך לשיא? צפו בגרף

מניית מנורה מדשדשת בשבועות האחרונים מתחת להתנגדות מהותית שפריצתה תסלול את הדרך חזרה לשיא השנתי

מנורה מבטחים - חברת החזקות ואחת מחמש קבוצות הביטוח והפיננסיים הגדולות בישראל, מנהלת את קרן הפנסיה הגדולה בישראל "מבטחים החדשה", ובעלת השליטה בחברות הביטוח מנורה מבטחים ביטוח בע"מ ושומרה חברה לביטוח בע"מ. החברה עוסקת, באמצעות חברות בנות בשליטתה (לרבות סוכנויות ביטוח), בכל ענפי הביטוח העיקריים.

לאחרונה דיווחה החברה על תוכנית התייעלות שבמסגרתה מקפיאה את עדכוני השכר ופעילות הרווח לעובדיה לשנת 2020, וזאת במקביל להפחתות שכר של 10% ליו"ר ולמנכ"ל וקיצוץ של 5% בשכר המנהלים הבכירים האחרים.

מתחילת שנת 2020 המניה רשמה תשואה שלילית של כ- 15% בעיקר בהשפעת הקורונה על שווקי המניות, אך גם לפני כן נסחרה במגמה יורדת מרמות השיא שנרשמו בחודש אוקטובר האחרון.

במהלך הירידות החדשות בשווקים שהחלו באזור 20.02.20 ועד לשפל שנרשם בתאריך 18.03.20 איבדה המניה כ- 44% מערכה. מאז השפל, המניה התאוששה ומחקה את מרבית הירידה וכעת נסחרת סביב רמות המחירים טרום משבר הקורונה בשווקים.

טכנית, המניה מדשדשת במהלך השבועות האחרונים מתחת לרצועת ההתנגדות סביב 4,700-4,780 נקודות ומעל אזור התמיכה סביב 4,200 נקודות. קודם לכן, המניה נסחרה במגמה עולה כמעט לא עצירה מרמות השפל השנתי.

מנורה מבטחים – גרף תקופתי

הדשדוש הנוכחי הינו חיוני להמשך התנועה העולה ומטיב עם מבנה גרף המחירים העולה. פריצה של רצועת ההתנגדות והתבססות מעליה תסמל את סיום הדשדוש הנוכחי וטריגר להמשך התיקון העולה, חזרה לרמות השיא של שנת 2019. במקרה והתרחיש החיובי יצא לפועל, היעד הראשון סומן באזור 5,220 נקודות.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 1. ניתוח עדכני לכל מי שמחפש נייר למעקב (לל"ת)

    מאת: energy | פורסם ב- 02/06/20 11:02

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים