סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

עליות חדות בארה”ב בעקבות התוכנית לרכישות אג”ח קונצרניות

דאו ג’ונס מזנק 2.6%; מדדי אירופה עולים, הדקס קופץ 3.76%; הנפט מתאושש למרות תחזית עגומה של ארגון האנרגיה העולמי

בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר בעליות שערים בהמשך להתאוששות של השווקים אמש, שפתחו את היום בירידות שערים חדות ועברו לנעילת מסחר חיובית. 

הפדרל ריזרב לא עוצר, והשיק אתמול תוכנית לרכישות של אג"ח חברות עד דרוג אחד מעל דירוג זבל בשביל להגביר את הנזילות. על פניו נראה שהמטרה העיקרית היא יותר למנוע מהשווקים לרדת ולא לתמוך באופן מהותי בכלכלה. 

לאחר המסחר פורסם שממשל טראמפ שוקד על תוכנית תשתיות בארה"ב בגובה של טריליון דולר בשביל לעודד את המשק האמריקאי שנפגע קשות מוירוס הקורונה.

בורסות אירופה נסחרות בעליות שערים חדות, הדקס הגרמני עולה 3.5%, הקאק הצרפתי מזנק 3% והפוטסי הבריטי עולה ב-2.7%. אסיה ננעלה בעליות שערים חדות, בורסות סיאול זינקה 5.3%, טוקיו עלתה 4.9%, הונג קונג התחזקה 2.4%.

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה כ-2% למחיר של 37.4 דולר לחבית למרות אזהרת ארגון האנרגיה העולמי על כך שהביקוש לנפט יחזור לרמתו לפני הקורונה לכל המוקדם ב-2022. הזהב מתחזק לרמה של 1,729 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

 

מקדונלדס (MCD) דיווחה לפני המסחר על ירידה של 5.1% במכירות לחנויות זהות במאי. השוק ציפה לירידה חדה יותר על רקע פתיחה מחודשת של חנויות הרשת ברחבי העולם. מניות החברה עולות מעל 1% במסחר המוקדם.

ציספיק אנרג’י (CHK) - חברת הנפט מתכוננת להכריז על פשיטת רגל עוד בשבוע הקרוב, כך על פי מספר גורמים המעורבים בנושא אשר צוטטו ע"י סוכנות רויטרס. החברה דיווחה שהיא במשא ומתן להלוואה של 900 מיליון דולר תחת הליך של הגנה מפני נושים.

אפל (AAPL) - האיחוד האירופי צפוי לפתוח בבדיקה של הגבלים עסקיים נגד החברה בנוגע לאפ סטור ושירות אפל פיי של החברה. האיחוד בודק האם ההגבלות שהוטלו על ידי אפל מפרות את החוק באיחוד האירופי. אפל אמרה בתגובה שהיא פועלת ע"פ החוק ושהיא בעד תחרות בכל שלב. בנפרד מהידיעה, סיטי בנק מעלה את מחיר היעד ל- 400 דולר למניה.

לאנר (LEN) חברת הבניה למגורים מציגה רווח של 1.65 דולר למניה מול צפי של 1.18 דולר. הכנסות החברה עקפו את תחזיות השוק כשהחברה מעלה את התחזית לשנה וצופה ריבאונד במכירות לאחר היציאה מהסגר.

אמזון (AMZN) - החברה הטמיעה טכנולוגיה המכונה "עוזר מרחוק" שנועדה לספק לעובדים משוב בזמן אמת בנוגע לריחוק חברתי. הטכנולוגיה כבר פועלת במספר מבנים של אמזון והחברה מתכוונת לבצע קוד פתוח לתוכנה.הוסף תגובה
  1. 3. מעניין (לל"ת)

    מאת: מעניין | פורסם ב- 16/06/20 19:45
  1. 2. חחחחח אהבתי (לל"ת)

    מאת: poyo | פורסם ב- 16/06/20 15:49
  1. 1. בית הנייר (לל"ת)

    מאת: המשקיע המחושב | פורסם ב- 16/06/20 15:47

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים