סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

דוח תעסוקה חזק דוחף את וול סטריט לפתיחה חיובית

דאו גו’נס מטפס 1.7%; טסלה מזנקת 7.7%; בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית; נתון דורשי העבודה השבועי חלש מהצפוי

בורסות ארה"ב פתחו את יום המסחר בעליות שערים על רקע דוח התעסוקה לחודש יוני שמצביע על תוספת של 4.8 מיליון משרות מול צפי של 2.9 מיליון משרות. אחוז האבטלה עומד על 11.1% מול צפי של 12.4%.

יחד עם זאת צריך לציין שבגלל שסקר העבודה נעשה באמצע החודש הוא לא לוקח בחשבון את התחזקות המקרים של קורונה בארה"ב במהלך החצי השני של חודש יוני ובהחלט ייתכן שיש טעויות בספירה בלשכת הסטטיסטיקה של העבודה. עובדים שעדיין יש להן עבודות אך לא עבדו נספרים כמועסקים כשבפועל הם אמורים להיחשב כמובטלים לפי כלל BLS.

בדוח דורשי העבודה השבועי נרשמו 1.42 תביעות חדשות לאבטלה מול צפי של 1.38 מיליון תביעות. המדדים מתחזקים במסחר המוקדם לנוכח הנתונים.

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית, הדקס הגרמני והקאק הצרפתי עולים 2.3% ו-2.1% בהתאמה, הפוטסי הבריטי עולה ב-1.1%. אסיה ננעלה במגמה חיובית, בורסות סיאול התחזקה 1.4%, טוקיו עלתה קלות 0.1%, הונג קונג עלתה 2.85%.

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה כ-1% למחיר של 40.2 דולר לחבית. הזהב נחלש קלות ונסחר ברמה של 1,763 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

טסלה (TSLA) מזנקת עוד 10% במסחר המוקדם לאחר שהחברה מסרה מעל 90 אלף רכבים ברבעון השני והכתה את התחזיות. המניה מגיעה לשווי שוק של קרוב ל-230 מיליארד דולר. מוקדם יותר וודבוש מעלים מחיר יעד למניה ל 1,250 דולר ואף מציינים שבקרה של מגה מומנטום המניה גם יכולה להגיע למחיר של 2000 דולר, יחד עם זאת המלצתם למניה "נייטרלי".

פייסבוק (FB) המנכ"ל מרק צוקרברג אמר לעובדים בשבוע שעבר כי הוא לא מתרגש מחרם המודעות של המפרסמים הגדולים וכי הוא מאמין שהם יחזרו מהם מאוד לפרסם ברשת החברתית.

מקדונלדס (MCD) רשת המזון המהיר דוחה את פתיחת שירותי ההסעדה בשלושה שבועות בשל ההתפרצות המחודשת של וירוס הקורונה. במסעדות שכבר ניתן לשבת ולסעוד יהיו כפופים לרשויות השיפוט המקומיות במידה ויאפשרו זאת. 

אמריקן איירליינס (AAL) מהחברה נמסר שכמות של 8000 דיילים ודיילות מוגזמת מידי והיא עשויה לבקש לחתוך את כמות כח האדם באמצעות פרישה מרצון ופרישה מוקדם במגוון תוכניות שיוצעו לעובדים.

ג’ט בלו (JBLU) הגיעה לסיכום עם ארגון הטייסים שלא יוציאו טייסים לחופשה בלתי רצונית עד ל-1 למאי 2021.

בואינג (BA) החברה השלימה סדרה של טיסות ניסוי למטוס 737 מקס המקורקע. ארגון התעופה האמריקאי יערוך סקירת נתונים ועדיין יהיה עליה לאשר תוכנית אימונים לטייסים לפני שהמטוס יוכל לחזור לשוק התעופה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים