סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
מחשבים וטכנולוגיה

בלקין לייזר סיימה סבב גיוס שני של 12.25 מיליון דולרים

החברה פיתחה שיטת טיפול לא פולשנית וקצרה לגלאוקומה; לפני הסבב הנוכחי גייסה החברה 6.6 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית, "בלקין לייזר" מציעה טיפול לייזר לגלאוקומה, מחלה שהאדם הסובל ממנה הולך ומאבד בהדרגה את כושר הראייה ואף עשויה להוביל לעיוורון. הטיפול שפיתחה בלקין נמשך שנייה אחת ואיננו פולשני.

החברה הודיעה אמש כי השלימה את סבב המימון השני, בסכום כולל של 12.25 מיליון דולר עם חיתום-יתר. את הסבב הובילו Rimonci Capital ו-Santen Ventures, Inc., ואליהן הצטרפו BioLight Life Sciences, CR-CP Life Science Fund ו-C-Mer Eye Care Holdings,.

140 מיליוני אנשים בעולם סובלים מגלאוקומה או מלחץ תוך-עיני גבוה (Ocular hypertension - OHT), מהגורמים המובילים בעולם לעיוורון, אך ברחבי העולם ישנם רק 200,000 רופאי עיניים ו-6,000 מומחי גלאוקומה היכולים לטפל בחולים.

הטיפול שמציעה החברה הוא אוטומטי, ללא מגע וללא כאב, ומופעל בעזרת מסך מגע הנשלט על ידי אלגוריתם לעיבוד תמונה ברזולוציה גבוהה, ו Eye Tracker העוקב אחר תזוזת העין. את הטכנולוגיה, שהמציא פרופ’ מיכאל בלקין, יכולים כל רופאי העיניים ליישם בקלות רבה, ובכך יגדל במידה ניכרת מספר החולים שיקבלו את הטיפול.

לפני הסבב הנוכחי גייסה החברה 6.6 מיליון דולר, כולל מענק מטעם רשות החדשנות בשיתוף עם חממת Rad Biomed , וכן המענק היוקרתי של ה European Horizon 2020 בסכום של 2.5 מיליון יורו. השקעה נוספת בסך 2.5 מיליון דולר גויסה כחלק מסבב המימון הראשון בהובלת חברת ZIG Ventures.

מנכ"לית החברה, עו"ד דריה למאן-בלומנטל, אמרה: "ההשקעות האלה הן הבעת אמון של התעשייה בטכנולוגיה שלנו וביכולתה להשפיע על חייהם של מיליוני חולי גלאוקומה, בכך שתפתח אפשרות חדשה וממשית לטיפול במחלה, אף ללא טיפות. הכספים ישמשו להמשך הניסוי הרב מרכזי GLAUrious ולפתיחת ניסויים קליניים באסיה. העבודה המקצועית של הצוות שלנו השתלמה, והחדשות הטובות הן שהתקדמנו צעד נוסף לקראת טיפול מהיר, קל ויעיל למיליוני חולי גלאוקומה."

מנכ"לית חברת Rimonci Capital, Richel Liu, לה השקעות נוספות בישראל, אמרה: "כאחד המשקיעים הראשונים ב"בלקין לייזר", הן בסבב הגיוס הראשון והן בסבב השני, התרשמנו מאוד מההישגים שרשמה החברה עד כה – החל בשלב ה-Proof of Concept (הוכחת ההיתכנות) דרך התוצאות החיוביות הראשונות בבני אדם, וכלה בתהליך הפיתוח של המכשיר המסחרי. היכולת להפוך את הטיפול בגלאוקומה לנגיש יותר קרובה עוד יותר."

"טיפול הלייזר Direct SLT (DSLT) שמפתחת חברת “בלקין לייזר" יפתח עולם חדש בפני חולי הגלאוקומה", הכריז ד"ר ריצ’רד לינדסטרום, יו"ר הוועדה המייעצת הרפואית של "בלקין לייזר". "הטכנולוגיה החדשה מבטיחה שההליך יהפוך למהיר וקל יותר לביצוע, ובכך יוכלו הרופאים לסייע למטופלים שלהם באופן משמעותי."היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים