סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

בורסות ארה”ב פותחות את שבוע המסחר במגמה חיובית

לאחר שאתמול יצא שר האוצר סטיבן מנוצ’ין עם תוכנית תמיכה חדשה בכלכלה ובאזרחים שאיבדו את עבודתם בשל וירוס הקורונה והסגרים בארה"ב

בורסות ארה"ב פותחות את שבוע המסחר במגמה חיובית לאחר שאתמול יצא שר האוצר סטיבן מנוצ’ין עם תוכנית תמיכה חדשה בכלכלה ובאזרחים שאיבדו את עבודתם בשל וירוס הקורונה והסגרים בארה"ב. התוכנית החדשה תיתן צ’ק של 1200 דולר לכל אזרח, בונוסים בגין תעסוקה וזיכוי מס לעסקים קטנים ומסעדות. 

בינתיים החוזים העתידיים עולים בפתיחת המסחר לאחר נעילה שלילית ביום שישי האחרון בהשפעת הדוחות החלשים והתחזית הלא טובה של חברת אינטל. בהמשך השבוע גוגל, אפל, אמזון ועוד רבות יפורסמו את תוצאותיהן לרבעון השני של השנה.

בורסות אירופה נסחרות במגמה מעורבת, הדקס מתחזק ב-0.1%, הקאק הצרפתי יורד 0.3% ובריטניה יורדת 0.2%. באסיה ננעלו הבורסות במגמה מעורבת, הניקיי היפני ירד 0.2%, הונג קונג נחלשה 0.4%, הקוספי בקוריאה ננעל בעליה של 0.8% ומדד שנחאי עלה ב 0.2%.

חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה קלות בפתיחת שבוע למחיר של 41.6 דולר לחבית. הזהב נסחר בשיא חדש ברמה של 1,936 דולר לאונקיה ומראה את הביקוש למתכת הזהובה על רקע חולשת הדולר בעולם.

מניות בכותרות

הסברו (HAS) יצרנית הצעצועים פרסמה דוחות חלשים מהציפיות עם רווח של 2 סנט למניה מול צפי ל-23 סנט והכנסות שיצאו חלשות מציפיות השוק. החברה נפגעה מסגירה של חנויות צעצועים ברחבי העולם למרות זאת החברה ציינה שהיא רואה שיפור ברבעון הנוכחי. מניות החברה יורדות קרוב ל-10% במסחר המוקדם.

אינטל (INTC) החברה הזמינה שבבי 6 ננומטר מטאיוון סמיקונדקטורס. ע"פ דיווח שיוצא בסין יצרניות השבבים ישתפו פעולה בחצי השני של השנה. ההודעה מגיעה לאחר דוחות חלשים של חברת אינטל וקושי בפיתוח השבבים החדשים שלה שיצאו באיחור של כחצי שנה.

ביוג’ן (BIIB) קבלה שדרוג ב-2 דרגות מתשואת חסר לתשואת יתר ע"י מורגן סטנלי, ההמלצה מתבססת על הצלחה של המניה בתרופה שלה לאלצהיימר שנשלחה לבחינה מחודשת ב-FDA מוקדם יותר השנה.

מודרנה (MRNA) דיווחה על קבלת 472 מיליון דולר נוספים מסיוע ממשלתי לפיתוח החיסון שלה לקורונה שלאחרונה החל מחקר שלב 3.

ג’ונסון אנד ג’ונסון (JNJ) מדווחת כי הצעות תקנות למס הכנסה הכוללות הסדר בפרשת האופיואידים עשויות להשפיע מהותית על תוצאותיה.

גרמין (GRMN) החברה דיווחה על תקלה גלובלית במערכות שלה כך לפי אתר האינטרנט של החברה. החברה לא פירטה בהרחבה אולם דיווחים רבים אומרים כי יצרנית מכשירי ה-GPS תחת מתקפת כופר. דיווחים ממספר מקורות מספרים כי החברה מתבקשת לשלם 10 מיליון דולר לשחרר את מערכותיה.

בואינג (BA) מתכננת לדחות את הצגת מטוס ה-777X החדש שלה בשנה קדימה. העיקוב נובע מירידה בביקוש למטוסים בשל משבר הקורונה בתעופה העולמית, מקורות מוסרים שהודעה רשמית לכך תצא במהלך השבוע.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים