סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם מניית בזן מצאה תחתית?

מניית בזן צנחה בכ- 60% מתחילת שנת 2020 ונסחרת מעל רמות השפל של חודש מרץ; טכנית קיימת אפשרות לתחילת תיקון עולה – להלן הטריגר לתחילת התיקון ומחיר היעד

בזן – בתי זיקוק לנפט עוסקת בתחום זיקוק נפט גולמי ובייצור וייצוא מוצרי דלק בישראל. בנוסף, החברה מוכרת חשמל ללקוחות תעשייתיים ומספקת שירותי תשתית (אחסון, הזרמה וניפוק של מוצרי דלק). החברה שולטת בכרמל אולפינים העוסקת בייצור ובשיווק פולימרים המשמשים כחומרי גלם לתעשיית הפלסטיק ובחרבת גדיב תעשיות פטרוכימיה אשר עוסקת בייצור ובשיווק מוצרים ארומטיים. מניות החברה נסחרות בבורסה של ת"א לפי שווי שוק של 2.17 מיליארד ש"ח ונכללות במדד ת"א 90.

בזן פרסמה את דו"ח לרבעון שני בתחילת חודש אוגוסט. החברה דיווחה על ירידה של כ-58% בהכנסות לצד הפסד נקי של כ-10.8 מיליון דולר במהלך הרבעון השני על רקע הצניחה במחירי הנפט בעקבות משבר הקורונה.

מתחילת שנת 2020 המניה איבדה כ- 60% מערכה כאשר ערב המשבר המניה נסחרה סביב רמות השיא מאז שנת 2012. במהלך חודש אפריל נרשמה התאוששות מרמות השפל סביב 60 אגורות ועד לגבוה של חודש אפריל באזור 116 אגורות. מאז המניה חזרה את כל הדרך חזרה לרמות השפל. ובמהלך השבועות האחרונים מתבססת מחדש מעל אזור 60-62 אגורות.

מהזווית הטכנית, המניה מתבססת במהלך השבועות האחרונים מעל אזור 60-62 אגורות, אזור השפל שנרשם לאחר הצניחה במהלך חודש מרץ. בפועל המניה מדשדשת בטווח 61-73 נקודות מתחילת חודש יולי ומתהווה תבנית היפוך לטווח זמן הקצר, שכן למרות הדו"ח החלש, המניה לא רשמה שפל חדש.

מניית בזן – גרף תקופתי

כסוחר, לרוב אני לא מנתח מניות "חלשות" אשר נסחרות במגמות שלילית בטווחי זמן השונים, אך התבססות ומבנה גרף מחירים כמו של מניית בזן יכולה לייצר הזדמנויות לסוחרי הטווח הקצר. בפרט כאשר יש תוכנית מסחר מסודרת לכניסה, לקטיעת הפסד ובמידה והצלחנו גם מחיר יעד ללקיחת רווח.

במקרה של מניית בזן, הטריגר לכניסה יתקבל בפריצה וסגירה מעל 73 אגורות אשר תסמל את סוף תקופת ההתבססות/דשדוש ויציאה לתנועה עולה. התבססות מעל אזור זה תחזק את הנחת העבודה של תחילת תיקון עולה. במידה ותרחיש זה יצא לפועל, מחיר היעד הקרוב סומן באזור 89-91 אגורות. מלמטה אזור 60-62 ממשיך לשמש כאזור תמיכה מהותי.

הערה חשובה – מניית בזן תנודתית ברמת המחירים הנוכחית וכך גם רמת הסיכון.

בהצלחה

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים