סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
מחשבים וטכנולוגיה

וויביט נאנו מהוד השרון השלימה גיוס של 6.5 מיליון דולר

ההון גויס על ידי הקצאת מניות פרטית בבורסה האוסטרלית ASX; כספי הגיוס ישמשו למסחור זכרונות מהירים וחסכוניים שמפתחת החברה, המיועדים ליישומי IoT ומרכזי מידע

וויביט ננו (Weebit Nano) מהוד השרון, המפתחת זיכרונות מהירים וחסכוניים, מכריזה על גיוס של 6.5 מיליון דולר. ההון גויס על ידי הקצאת מניות פרטית בבורסה האוסטרלית ASX, בה הונפקה החברה בליווי של פירמת BDO. כספי הגיוס ישמשו את החברה בעיקר להשלמת המסחור והכנות לקראת ייצור המוני בשנת 2021.

וויביט ננו פיתחה זיכרון בלתי-נדיף מסוג ReRAM עבור מערכות משובצות על-שבב. הזיכרון מהיר פי 1,000 וצורך פי 1,000 פחות הספק בהשוואה לזיכרון בלתי-נדיף מסוג פלאש בו התעשיה משתמשת כיום. הפיתוח מיועד לתת מענה לצורך בזיכרונות מהירים, חסכוניים באנרגיה ובעלי קיבולת גבוהה, ליישומי IoT, רחפנים, בינה מלאכותית, מערכות לרכב, מרכזי מידע ועוד.

לחברה שני שיתופי פעולה מסחריים עם חברות שבבים סיניות, XTX ו- SiEn, שנועדו לבחון את השילוב של רכיב הזיכרון של ווביט ננו במוצרים של שתי החברות.

לדברי קובי חנוך, מנכ"ל וויביט ננו: "סין היא צרכנית השבבים הגדולה ביותר בעולם. האומה הסינית נחושה מאוד לבסס תעשיית שבבים עצמאית ומעוניינת בטכנולוגיות מתקדמות. הטכנולוגיה שלנו מתקבלת בסין בהתלהבות רבה. הגיוס ישמש לפיתוח מודול ייעודי לתחום המערכות המשובצות, שוק היעד הראשון שסימנו. הטכנולוגיה שלנו כבר הוכחה ונבדקה על ידי XTX, עכשיו אנחנו מפתחים את המודול המקשר בין הזיכרון למערכת שתשובץ עליו. זאת כדי להפוך אותו למוצר מתאים עבור אותן מערכות."

לדברי רו"ח ליאור שחר, ראש מגזר הייטק והנפקות ב- BDO, שליווה את הנפקת החברה בבורסה האוסטרלית: "גם בימי הקורונה אנו רואים שניתן לגייס סכומי כסף משמעותיים בחברות הזנק. כל עוד הטכנולוגיה היא ייחודית והחברה יודעת להציג למשקיעים כיצד כספי הגיוס ישמשו להמשך העמקת המו"פ, קיצור תקופת ההמתנה להשקת המוצר, או הגעה לשלב המסחור.

דוגמה טובה לכך אפשר לראות בגיוס של וויביט נאנו, המפתחת טכנולוגיית ננו חומרים ייחודית. בעתיד הקרוב מערכות בינה מלאכותית וביג דאטה עם יכולות מיחשוב ועיבוד גבוהות יזדקקו לזיכרונות ה- ReRAM בעלי היכולות אותם היא מפתחת."

הטמעת הזיכרון של וויביט ננו בשבב דורשת שימוש בתוספת של 1-2 מסכות (Mask) בלבד, בניגוד להטמעה של זיכרונות פלאש הדורשת שימוש ב-7-10 מסכות נוספות. הדבר יכול לחסוך מיליוני דולרים בפיתוח וייצור שבבים חדשים, ולקצר את זמני הייצור.

זיכרון ReRAM שמפתחת וויביט ננו משלב בין הייתרון של זכרון הפלאש הבלתי-נדיף, ויתרון של זכרון ה- DRAM המהיר, בנוסף לזאת הזכרון של וויביט ננו פועל בהספק נמוך ובעל מחזור חיים ארוך. הטכנולוגיה מבוססת על שימוש בחומרים המשנים את התנגדותם החשמלית בתגובה למתח חשמלי, בדומה לנתיך. לכן החומרים "זוכרים" את רמת המתח גם לאחר הניתוק ממקור הכוח, כך הם מתפקדים כזיכרון בלתי-נדיף. היחוד של וויביט הוא העובדה שהזכרון מיוצר עם חומרים סטנדרטים בלבד, מבלי להיזקק לחומרים וכלים מיוחדים.

וויביט ננו הוקמה בשנת 2015 מאז גייסה 17 מיליון דולר כולל הסבב הנוכחי. החברה מעסיקה 34 עובדים במטה החברה בהוד השרון ובמשרדים באוסטרליה וצרפת. דירקטוריון החברה כולל צוות של ותיקי התעשיה, בעלי מעל ל- 40 שנות ניסיון כל אחד. ביניהם יו"ר הדירקטוריון דדי פרלמוטר, סגן נשיא בכיר לשעבר באינטל. ד"ר יואב ניסן-כהן, שהקים את טאוור סמיקונדקטור והיה המנכ"ל הראשון שלה. אטיק ראזה, שהפך את AMD לאחת החברות החזקות בתעשייה. בתפקיד מנכ"ל החברה משמש קובי חנוך, ממייסדי וריסיטי.הוסף תגובה
  1. 1. לא הבנתי ממתי הידיעה

    מאת: MOK | פורסם ב- 19/08/20 14:58

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים