סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

אזורים קיבלה אישור תכנית לפרויקט התחדשות עירונית בחיפה

במסגרת הפרויקט תבנה החברה 1,200 דירות בשכונת נווה דוד בחיפה; שווי הפרויקט נאמד בלמעלה מ-1.5 מיליארד ש"ח

חברת אזורים הודיעה היום על אישור תכנית לבניית כ- 1,200 יח"ד בשכונת נווה דוד בחיפה. התב"ע אושרה ע"י ועדה מקומית חיפה תוך שיתוף פעולה מלא עם צוות העירייה, שהשקיע מאמצים רבים בכדי לקדם את הפרויקט. עלות הקמת הפרויקט נאמדת בלמעלה מ- 1.5 מיליארד שקלים.

נווה דוד היא אחת משכונות החוף של חיפה המתחדשת בשנים האחרונות ונמצאת בחלקה הדרומי של העיר. השכונה מאופיינת בבנייני רכבת עם כמה כניסות, בגובה של 2-4 קומות. הפיתוח הסביבתי בשכונה, נכון להיום, מוזנח, אין שטחי מסחר ושירותים לציבור, האוכלוסייה מתבגרת והמצב סוציו אקונומי נמוך.

במסגרת מהלך ההתחדשות העירונית הנרחב שיבוצע בשכונה ע"י חברת אזורים, יוקמו 12 בניינים חדשים בני 22 קומות ויכללו תוספת של כ- 990 דירות וחניות תת קרקעיות. בנוסף יוגדל שטח בית הספר הקיים ותיבנה כיכר עירונית שתהווה את לב השכונה. מסביבה ימוקמו שטחי מסחר, מוסדות ציבור וגינה מרכזית. הפיתוח הסביבתי המשמעותי שתבצע החברה יסייע במיצוי מקסימלי של השטח. כולו יפותח כשטחים ירוקים שמסביב למבני מגורים ובו ישולבו גם גינות כיס לטובת כלל הציבור.

החברה החלה כבר בהליך תכנון מפורט של הפרויקט וההערכה היא כי בתוך פחות משנה כבר תחל בנייתו של השלב הראשון אשר יכלול כ- 370 דירות. תמהיל הדירות הצפוי הוא מגוון, 20% מהדירות יהיו בגודל של 3 חדרים. בכדי להקל על התושבים הקיימים, הפרויקט יתקדם בפורמט הדרגתי של בינוי-פינוי, כלומר קודם כל ייבנו בנייני המגורים החדשים על עתודות הקרקע שאינן בשימוש, ורק לאחר מכן ייהרסו המבנים הישנים.

משה קורן, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת אזורים: "פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונת נווה דוד בחיפה, הוא אחד הבולטים בעיר בשנים האחרונות וצפוי לשנות את אופייה הוותיק של השכונה כולה ולהפוך אותה למודרנית, חדשה ומבוקשת. אנו מודים לעיריית חיפה על האמון והתמיכה המלאה, ובטוחים שסטנדרט הבנייה הגבוה והתכנון הסביבתי המוקפד של חברת אזורים ישפיע דרמטית על איכות חייהם של תושבי השכונה והעיר כולה". 

מיכאל אלפר מ"מ ראש עיריית חיפה ויו"ר הועדה: "תכנית מתחם "שלמה המלך" בנוה דוד אשר אושרה בקצב מזורז, מהווה חלק מהתפיסה התכנונית הכוללנית של עיריית חיפה וחזון ראש העיר, לפיה מקודמות עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית- תכניות אב להתחדשות עירונית בכלל שכונות החוף בחיפה. לראשונה, מאושרת תוכנית ענק להתחדשות עירונית בחיפה במתכונת של "בינוי-פינוי".

באמצעות הסטה ויישור של רחוב שאול המלך וחיבורו לרחוב שלמה המלך, וחילופי שטחים עם שטח המיועד לבית עלמין, התכנית מאפשרת מיתוג מחדש של שכונת נוה דוד כשכונה עדכנית ומתחדשת, המשלבת שטחים ציבוריים פתוחים, מערכת שבילים להולכי רגל, גני משחקים, יחד עם הרחבת בית הספר הקיים, מסחר ותעסוקה בשילוב מגורים איכותיים. מדובר בצעד חשוב נוסף להפיכת שכונות החוף לשכונות מגורים איכותיות, הנבנות על פי הסטנדרטים אותם קבענו לבנייה החדשה בעיר. מיקום השכונות בסמוך לחוף הים, בשילוב בניה חדשה ומודרנית, יעניק לתושבים איכות חיים מהגבוהות שקיימות בעיר חיפה".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים