סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

חברת המכשור הרפואי שנשכחה במשבר האחרון

מניית בריינסוויי מנסה להתאושש מהירידות האחרונות - האם היפוך מגמה קרוב?

בריינסוויי הינה חברת מכשור רפואי ישראלית. החברה מפתחת פתרונות למחלות והפרעות נוירולוגיות באמצעות שימוש בטכנולוגיה לגירוי מגנטי עמוק ע"י קסדה אותה פתחה. החברה הוקמה בשנת 2003 וממוקמת בירושלים. מניות החברה נסחרות תחת מדד 60SME ובבורסת הנאסד"ק תחת הסימול BWAY לפי שווי שוק של 234 מיליון שקלים.

נראה שמניות והפוקוס על החברה דיי נשכחו לאחרונה עם חזרתה לפני כשבועיים לרמות השפל על הגרף המחירים. מחזורי המסחר הנמוכים פשוט מראים על חוסר עניין מצד המשקיעים שנראה שדיי שכחו מהחברה. לפני כחודשיים החברה כיכבה בכותרות כשהיא הודיעה על קבלת אישור FDA לטיפול בגמילה מעישון לטווח קצר באמצעות מערכת ה Deep TMS שלה. מניות החברה זינקו בחדות קרוב ל 50% אך סגרו בסופו של יום בצורה צנועה יותר של כ 13% בלבד שלא החזיקו מעבר לאותו הזינוק. פרסום תשקיף מדף בתחילת ספטמבר שלח את המניה לירידות שערים שנעצרו בשלב זה.

 

ניתוח טכני

כמו לא מעט חברות בשוק הישראלי, גם מניית בריינסוויי נפגעה קשות במשבר האחרון. המניה נפלה מרמות של 2,000 נקודות ועד לשפל סביב 1,000 נקודות בחודש מרץ האחרון, אותו השפל נבדק בפעם הרביעית החודש.

בשבוע שעבר ראינו מעט שינוי, לאחר התבססות של שבועיים על השפל האחרון ללא מוכרים נחושים ראינו תחילה של יציאה קדימה ועניין עם מחזורי מסחר שגדלו מעט. ביום רביעי מחזור המסחר היה מהגבוהים בחודש וחצי האחרונים, דבר שמראה על סוג של התעניינות מצד המשקיעים.

בריינסוויי  – גרף יומי

מהבחינה הטכנית המניה אומנם יצאה מרמות השפל אולם לא פרצה שום תבנית או התנגדות כלשהי שתבדוק את עוצמת הקונים. בטווח הקצר נעילה מעל 1100 יכולה להוציא מהלך עולה כלשהו עם יעד מוגבל לטווח הקצר לאזור של 1200 נקודות. לאלה שמחפשים ראיה ארוכה יותר חשוב יהיה לראות תחילה של מבנה מחירים עולה תוך כדי יציאה קדימה מהשפלים במחיר.

דבר אחרון שראוי לציון הוא שהמניה בעלת שווי שוק נמוך יחסית למרות היותה במדד שווי השוק השלישי בחשיבותו בבורסה. התנודתיות, הנזילות ומחזורי המסחר אינם מתאימים לכל אחד שכן לא קל לקנות ועוד יותר קשה יהיה למכור. 

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
 1. 6. ספונסר מושקע שנים בבריינסווי

  מאת: גיל1 | פורסם ב- 19/10/20 08:02
 1. 5. הבעיה בבריינסוויי היא הניהול האינטרסנטי והציני של סמנכ"ל הכספים

  מאת: יוסי | פורסם ב- 19/10/20 06:59
 1. 4. צ"ל 1100-1200+ נכתב בטעות 1000 (לל"ת)

  מאת: taxi4u | פורסם ב- 18/10/20 16:35
 1. 3. כייף לקבל חיזוק מספונסר על ברינסוו

  מאת: taxi4u | פורסם ב- 18/10/20 15:54
 1. 2. לקחתי מנה פלאפל שבוע שעבר..לא יזיק (לל"ת)

  מאת: narkis | פורסם ב- 18/10/20 15:33
 1. 1. כאילו חזרתי ל 2008 עם הכתבות (לל"ת)

  מאת: maxim2222 | פורסם ב- 18/10/20 15:23

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים