סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות אנליסטים

לאומי פרטנרס על מיטרוניקס: רבעון חזק בחסות הקורונה

ממליצים תשואת שוק במחיר יעד של 52 שקלים למניה

מרב פישר-שרוני אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס מגיבה לדוחות מיטרוניקס, החברה הציגה צמיחה פנומנלית ברבעון השלישי של 2020, כתוצאה ממזג אויר נוח ומעלייה בביקושים בענף זה, בעקבות הקורונה - מיטרוניקס הציגה ברבעון השלישי של השנה צמיחה של 53% לרמה של כ-253 מ’ ₪, וצמיחה ברווח הנקי של 98%, לרמה של כ-29.4 מ’ ₪. מבחינה עונתית תוצאות הרבעון השלישי תלויות במזג האוויר, כאשר לרוב עיקר הביקוש למוצרי החברה הוא דווקא ברבעון השני, לקראת עונת הקיץ. התארכות העונה החמה והעלייה בביקושים בכל הענף, הביאו לתוצאות שיא אלו. שיעורי הרווחיות המדווחים השתפרו בשל העלייה החדה במכירות ברבעון. מבחינת מגזרי הפעילות, החברה רשמה צמיחה של 61% במכירות מגזר הבריכות הפרטיות וצמיחה של כ- 63% במוצרים נלווים אשר קוזזו על ידי קיטון של  כ-15% בתחום הבריכות הציבוריות, שחלק גדול מהן היו סגורות כתוצאה ממשבר הקורונה.  תוצאות הרבעון הושפעו לטובה גם מאיחוד לראשונה של חברת ההפצה בגרמניה, אשר נרכשה לפני מספר חודשים. בשנת 2017 הציבה החברה יעד ארוך טווח למכירות החברה בהיקף של 1 מיליארד ₪ ורווחיות תפעולית בטווח של 16%-19% בשנת 2021. על בסיס התוצאות השנה, עד כה, והמגמות בשוק, החברה מעריכה שהיא תקדים ותשיג יעד זה כבר השנה.

עד כה התפרצות נגיף הקורונה היטיבה עם החברה, על אף הירידה במגזר הציבורי–הרבעון השלישי של השנה הוא, מבחינה עונתית, פחות חזק מהרבעון השני, ותוצאותיו תלויות לא מעט במזג האוויר. הרבעון השלישי השנה, הושפע בין היתר מהתארכות העונה החמה ברוב הטריטוריות אך גם, ובעיקר, מהשינוי בהיקפי הביקושים כתוצאה מהתפרצות הקורונה. הביקוש המוגבר לבריכות פרטיות, ולמוצרים נלווים לבריכות, לרבות מוצרי החברה, נהנה מביקושים מואצים בשנה החולפת הן כתוצאה מעלייה בצרכי התחזוקה בבריכות פרטיות ושדרוג מוצרים בקטגוריה זו בקרב בעלי בריכות, והן מעלייה בהיקפי הבנייה וההתקנות של בריכות, כתוצאה מהסתת משאבי הצרכנים, בעיקר בעקבות העלייה בהישארות בבתים, על חשבון יציאה לחופשות. קשה להעריך האם ובאיזו מידה ישפיע המצב הכלכלי במדינות בהן פועלת החברה על הביקוש למוצריה הן מבחינת היקף הביקוש ומבחינת תמהיל המוצרים, אך להערכתנו החברה, בשל מגוון המוצרים הרחב, והמיצוב התחרותי, תדע להציג צמיחה גם בסביבה כלכלית מאתגרת יותר. יחד עם זאת, בתחום הציבורי, אשר נפגע באופן לא מבוטל בתקופת הקורונה, ונחשב גם קודם לתחום מאתגר, ההתאוששות צפויה להיות איטית יותר.

 

שורה תחתונה: מיטרוניקס הגיעה למשבר הקורונה עם מותג חזק, מיצוב שוק מצוין וחוסן פיננסי. כמו כן לחברה פריסה גיאוגרפית רחבה מאד, פעילות נרחבת ומתגברת בערוצי האונליין ושותפים חזקים ויציבים פיננסית בחו"ל. יתרונות אלו באו לידי ביטוי בתוצאות החברה בשיא משבר הקורונה ואנו מאמינים שהחברה תדע להמשיך ולצלוח את המשבר כשידה על העליונה ומאמינים בפוטנציאל הטמון בפעילותה וביכולתה לפעול להשגת יעדיה. אנו מעריכים כי החברה תמשיך לצמוח, אם כי בשיעורים מתונים יותר, והחרפה במשבר הכלכלי עלול לפגוע בביקוש למוצרי החברה. להערכתנו שווי השוק של החברה מגלם את פוטנציאל הצמיחה הצפוי בשנים הבאות ולכן אנו מותירים את המלצת ההשקעה במניית החברה על תשואת שוק, ומעלים את מחיר היעד ל-52 ₪ למניה.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים