סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

מניית אוגווינד נסחרת מעל תמיכה חשובה – זמן לקנות?

מניית אוגווינד זינקה בכ- 870% מתחילת השנה ונסחרת מעל אזור תמיכה חשוב לטווח זמן הקצר-בינוני, אולם מפגינה חולשה וקיימת אפשרות לשבירה כלפי מטה

אוגווינד – החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת מערכת אגירה, אותה היא מוכרת למפעלי תעשיה בתחומים שונים. כמו כן, אפליקציות של מערכת האגירה נמכרות לתעשייה הביטחונית. בנוסף החברה מפתחת  מערכת אגירת אנרגיה חשמלית באמצעות אוויר דחוס ומים (AirBattery).

 • אוגווינד נכנסה לבורסה בסוף 2019 באמצעות מיזוגה לתוך השלד הבורסאי ביומדיקו הדרים.
 • מניות החברה נכללות במדד ת"א 90 ונסחרות לפי שווי שוק של 1.76 מיליארד שקל.
 • החברה דיווחה לאחרונה על קבלת אישור מהמדען הראשי להקמת פרויקטים סולארים עם מערכת האגירה שלה.

מתחילת שנת 2020 המניה זינקה בכ- 870% בהשפעת המגמה החיובית בתחום האנרגיה הירוקה בבורסה שנחשב לתחום הכי חם השנה. משבר הקורונה כמעט ולא השפיע על התחום ושימש כחוף מפלט בזמן שמרבית הסקטורים בבורסה התרסקו. ההתאוששות בשאר הענפים בתחילת הרבעון הנוכחי הביא לתיקון במניות האנרגיה הירוקה.

מהזווית הטכנית, אוגווינד נסחרת מעל אזור תמיכה אופקי מהותי אשר יכריע את כיוון המניה בטווח זמן קצר-בינוני. מדובר באזור 8,800-9,000 נקודות אשר תמך במחיר המניה מספר פעמים מאז נסוגה מהשיא בתחילת חודש אוגוסט.

אוגווינד – גרף תקופתי

בשבועיים שחלפו המניה מדשדשת מעל אזור התמיכה הנ"ל, אולם אינה מצליחה לייצר תנועה עולה. כתוצאה מכך, המניה "נדבקת" לאזור התמיכה – דבר המעיד על חולשת הקונים. לרוב, הצמדות לאזור תמיכה מביא בסוף לשבירתה, אך יש להמתין לטריגר המתאים. עד אז, אזור זה משתמש כתמיכה שעשוי להביא גם לתיקון עולה חזרה לרמות השיא.

בטווח הקצר – אזור 10,200 נקודות מהווה התנגדות נקודות. רק פריצה והתבססות מעל אזור זה תהווה טריגר חיובי שיסמל את תחילת התיקון העולה חזרה לאזור 12,000 נקודות כיעד ראשון. מנגד, שבירה ואי יכולת חזרה מעל אזור 8,800 נקודות תהווה איתות שלילי לקונים וככל הנראה יביא להעמקת המימוש לאזור 7,000 נקודות – התמיכה הבאה.

לסיכום – המניה נסחרת מעל תמיכה מהותית, אולם אי יכולת לפתח תנועה עולה מלמדת על חולשה ולכן קיימת אפשרות לשבירתה ויציאה לגל יורד נוסף

למעקב.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
 1. 6. כל הרצות מעל הטכני

  מאת: | פורסם ב- 18/12/20 08:58
 1. 5. ניתוח מדוייק (לל"ת)

  מאת: cooky | פורסם ב- 05/12/20 17:52
 1. 4. עוד שנה היא תכפיל ואף תשלש את השווי שלה

  מאת: תומר | פורסם ב- 30/11/20 15:26
 1. 3. חברה שלא מוכרת כמעט כלום

  מאת: חלומות סרק | פורסם ב- 30/11/20 14:37
 1. 2. קודם שתוכיח א עצמה למה לקנות

  מאת: rafol | פורסם ב- 30/11/20 14:12
 1. 1. לדעתי איסוף שקט אזור תמיכה

  מאת: אוריין | פורסם ב- 30/11/20 13:54

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים