סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

ירידות שערים קלות בארה”ב, נאסד”ק יורד 0.3%

אס.פי 500 נחלש 0.2%; בורסות אירופה יורדות יום שני ברציפות; ניסיון בקונגרס להאריך את תוכנית התמריצים שתגיע לסיומה בשבת

וול סטריט פתחה את יום המסחר בירידות שערים קלות לאחר פתיחת שבוע מסחר במגמה מעורבת. מניות הטכנולוגיה בלטו לחיוב כשמדד הנאסד"ק עלה קלות לשיא חדש בעוד האס אנד פי 500 והדאו ג’ונס ירדו קלות ונסוגו מהשיאים השנתיים.ה-FDA הודיע כי לאחר בדיקה ראשונית של חיסון הקורונה של חברת פייזר לא נמצאו ליקויי בטיחות.

 המחוקקים בגבעת הקפיטול שואפים להאריך את המימון הפדרלי שיגמר ביום שבת, לשבוע נוסף. ההארכה מגיעה בתקווה לסגור דיל חדש של תמיכה פדרלית לכלכלת ארה"ב כבר בשבוע הבא. כבר אתמול הושגה הסכמה על בסיס של 908 מיליארד דולר והמטרה להגיע להסכם סופי לפני סיום השנה דבר שיגרום למיליוני אמריקאים להגיע למצב של סכנה פיננסית חמורה ואף להשבתת הממשל.

בורסות אירופה נסחרות במגמה שלילית, הדקס יורד 0.1%, הקאק הצרפתי נחלש ב-0.5% ומדד הפוטסי הבריטי נחלש 0.3%. חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת למחיר של 45.4 דולר, מחיר אונקיית זהב עולה קלות לרמה של 1866 דולר.

מניות בכותרות

טסלה (TSLA) הודיעה על גיוס הון של 5 מיליארד דולר במניות במחירי השוק. זהו גיוס ההון השני של החברה בחודשים האחרונים והשלישי מתחילת השנה ונראה שבחברה מנצלים את הגאות במחירים בשביל לגייס במניות ללא עלויות של מימון.

אוטוזון (AZO) דיווחה על רווח של 18.61 דולר למניה מול צפי של 17.77 עם הכנסות שעמדו בציפיות. המכירות לחנויות זהות עקפו את התחזיות ומניות החברה יורדות כ-2% במסחר המוקדם.

פלאנטיר (PLTR) - מניותיה של חברת ניתוח הנתונים עולות עוד 5% במסחר המוקדם לאחר זינוק של מעל 20% אמש. הזינוק מגיע לאחר שזכתה בחוזה של 44 מיליון דולר מ FDA.

יו אס סטיל (X) תרכוש את החלק הנותר מ"ביג ריבר סטיל" חברה שהיא כבר מחזיקה במניותיה. העסקה מתומחרת בתמורה של 774 מיליון דולר וזה לאחר שרכשה 49.9% מהחברה באוקטובר 2019. המהלך ייתן לחברה גישה לטכניקות ייצור מתקדמות המשמשות את המתחרות העיקריות של החברה. מניות החברה עולות 4.5% במסחר המוקדם.

טול בראדרס (TOL) דיווחה על רווח של 1.55 דולר למניה מול צפי של 1.24 דולר. החברה למגורי יוקרה עקפה גם את תחזית ההכנסות, בעיקר בזכות מגפת הקורונה שהעלתה את הביקוש למגורים מרווחים וריביות נמוכות של משכנתאות.

אובר (UBER) מוכרת את עסקי הרכב האוטונומי שלה ל"אורורה אינוביישן". כחלק מהעסקה אובר תשקיע 400 מיליון דולר במזומן ותחזיק בנתח של 26% בחברה. מנכ"ל אובר יצטרף לדירקטוריון. מניות אובר יורדות 3% במסחר המוקדם.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים