סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

החיסון של פייזר אושר; עליות שערים בארה”ב בפתיחת שבוע המסחר

פייזר החלה בשינוע החיסונים בסוף השבוע ברחבי ארה"ב ותתחיל בחיסון השבוע

וול סטריט פותחת את שבוע המסחר בעליות שערים קלות על רקע אישור ה-FDA לחיסון הקורונה של חברת פייזר וביונטק. פייזר החלה בשינוע החיסונים בסוף השבוע ברחבי ארה"ב ותתחיל בחיסון השבוע, כשברחבי ארה"ב נרשמים שיאים יומיים של 2,400 מתים בממוצע בשבעת הימים האחרונים וסה"כ מעל 300 אלף מתים בארה"ב מאז פרוץ המגפה. 

הסנאט גיבש תוכנית סיוע של 908 מיליארד דולר שתחולק ל 2: 748 מיליארד עבור עסקים קטנים, חלוקת חיסונים ותשלום עבור מובטלים. חלק שני של 160 מיליארד יינתן לממשלות מקומיות במדינות שזקוקות לסיוע פדרלי.

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית, בגרמניה יצאה המחלה משליטה ושם שוב שוקלים סגר מלא של חודש על שיא עונת החגים. מדד הדקס עולה 1.3%, הקאק הצרפתי עולה 1.1% ופוטסי הבריטי מתחזק ב 0.3%.

חבית נפט מסוג לייט עולה לרמה של 47 דולר, מחיר אונקיית זהב יורד בתחילת שבוע המסחר לרמה של 1824 דולר.

מניות בכותרות

אלפאבית (GOOGL) - חברת האם של גוגל הגיבה לדיווחים על תקלות במספר שירותים של החברה, יו טיוב, ג’ימייל ועוד. הסיבה לתקלה אינה ידועה אולם היא טופלה בשלב זה ושירותי החברה פועלים באופן תקין.

אלקסיון פארמה (ALXN) מזנקת מעל 30% במסחר המוקדם לאחר שהסכימה להירכש ע"י אסטרהזנקה בעסקה משולבת של מזומן ומניות בסך של 39 מיליארד דולר ומשקפת מחיר של 175 דולר למניה.

אלקטרוניק ארטס (EA) הודיעה על רכישת חברת המשחקים הבריטית "קוד מאסטרס" בתמורה ל-1.2 מיליארד דולר במזומן. אלקטרוניק ארטס הקדימה את חברת הגיימינג טייק טו, האחרונה אמרה שהיא שוקלת את צעדיה בנושא והיא תוציא הודעה מסודרת במידת הצורך.

אייר ביאנבי (ABNB) שהונפקה בשבוע שעבר וזינקה מעל 100% ביום הראשון של המסחר מקבלת הורדת המלצה כפולה מ"גורדון הסקט" לתשואת חסר מקניה. בחברת המחקר טוענים שהזינוק במניה מביא משקיעים רבים לקבל חוות דעת בנוגע למכירה של המניות ולנעול רווח מהיר לאחד שהזמינו מניות מראש.

וירגי’ן גלקטיק (SPCE) החברה נכשלה בסוף השבוע האחרון בטיסת ניסוי שלה לחלל כחלק מהרצון להגיע לטיסות מסחריות מחוץ לכדור הארץ. ספינת האם והחללית חזרו בשלם בטיסה שנערכה בשבת האחרונה לאחר תקלה ברקטות של החללית. מניות החברה יורדות מעל 15% במסחר המוקדם.

יוניטד איירליינס (UAL) הודיעה שהיא מעריכה שקצב שריפת המזומנים שלה גבוה יותר מהערכות מוקדמות לרבעון הנוכחי. החברה תשרוף 26 מיליון דולר ביום ברבעון, גבוה מהערכות מוקדמות שלה לשריפה של 15-20 מיליון דולר. המניה עולה 2% במסחר המוקדם.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים