סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

לאחר יום מסחר הפכפך בארה”ב: עליות שערים בפתיחה

נאסד"ק מטפס 0.8%; בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית, דקס עולה אחוז; החוזים על הנפט מתחזקים

וול סטריט פתחה את יום המסחר במגמה חיובית לאחר יום מסחר הפכפך משהו אמש. המדדים פתחו את המסחר בעליות נאות אולם נחלשו עד לסגירה בנמוכים יומיים כשהאס אנד פי 500 יורד קרוב לחצי אחוז לאחר עליה של 1%. 

הסיבה לירידות היא מגבלות חדשות וחששות מסגרים למרות תחילת מתן החיסונים בארה"ב שגם הם לא יגרמו להתאוששות מהירה כמו שמצפים. למרות הגעה להסכמות בע"פ לחבילת סיוע שפוצלה ל-2 עדיין אין אישור סופי בסנאט והקשיים בהעברת התוכנית עדיין קיימים, דבר שהשוק אינו אוהב. הפד צפוי לפתוח היום את הישיבה האחרונה לשנה ובה הריבית צפוי להישאר סביב ה-0 אולם לא שוללים הרחבה נוספת בשוק האג"ח.

בורסות אירופה נסחרות במגמה מעורבת, הדקס מתחזק ב-0.8%, צרפת עולה 0.3%, הפוטסי הבריטי יורד 0.6%. חבית נפט מסוג לייט עולה לרמה של 47.4 דולר, מחיר אונקיית זהב עולה בתחילת שבוע המסחר לרמה של 1848 דולר.

מניות בכותרות

אלי לילי (LLY) רוכשת את פרהבייל טרפיוטיקס (PRVL) בתמורה ל-22.5 דולר למניה ועם אפשרות לקבלה של עוד 4 דולר בעתיד לפי אישורי תרופות ועמידה באבני דרך. החברה עוסקת בפיתוח גנים לטיפול במוטציות של מחלת הפרקינסון, מחלת גושה נוירונופטית ודמנציה והיא מזנקת 88% במסחר המוקדם.

בריסטול מאיירס (BMY) גולדמן זאקס מכניס את המניה לרשימת ההמלצות על רקע ציפיות למספר אישורים של מנהל התרופות והמזון בארה"ב שישפיעו לטובה על השורה התחתונה. מניות החברה עולות 2% במסחר המוקדם.

ביידו (BIDU) החברה שוקלת ייצור של רכבים חשמליים כך על פי מספר מקורות אשר צוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס. ענקית מנועי החיפוש מסין כבר מפעילה יחידות טכנולוגיות לנהיגה אוטונומית עם קישוריות לרשת. מניות החברה עולות 4% במסחר המוקדם.

אפל (AAPL) צפויה להגביר את הייצור לאייפונים ל-96 מיליון במחצית הראשונה של 2021 כך על פי סוכנות ניקיי. החברה סיפקה תחזית מכירות על היצרנית והספקים השונים של החברה המצפים לגידול של 30% ביחס ל-2020.

פינטרסט (PINS) החברה תשלם 22.5 מיליון דולר להסדרת הטיות מגדריות ותביעות תגמול מול סמנכ"ל התפעול לשעבר. החברה לא הודתה באחריות כלשהי בהסכמה להסדר.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים