סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

וול סטריט פותחת את יום המסחר ביציבות

השוק מצפה שהריבית תישאר סביב 0 אולם יש ציפיות להמשך התמיכה של הבנקים המרכזיים ואף הגדלה של רכישות האג"ח בכדי לתמוך בכלכלה

וול סטריט פותחת את יום המסחר ביציבות לאחר יום של עליות שערים וקרבה לשיאים תקופתיים. המשקיעים ממשיכים להיות אופטימיים בנוגע לאישור חבילת סיוע חדשה למשק האמריקאי לפני הכריסמס. המשקיעים ימתינו לנתוני המכירות הקמעונאיות מספר שעות לפני שהפד יפרסם את פרוטוקול הישיבה האחרונה של השנה שהחלה אתמול. השוק מצפה שהריבית תשאר סביב ה 0 אולם יש ציפיות כלשהם להמשך התמיכה של הבנקים המרכזיים ואף הגדלה של רכישות האג"ח בכדי לתמוך בכלכלה המשותקת.

הקונגרס ובניהול של 4 המנהיגים המובילים מנסים לגבש סיכומים סופיים בנוגע לחבילת חילוץ עוד לפני חג המולד, יו"R הבית ננסי פלוסי, מיטש מקונל, צאק שומר וקווין מקארתי נפגשו שוב אתמול והוציאה הודעה משותפת כי הקונגרס לא יעזוב לחגים עד שתצא חבילה חדשה כתוכנית סיוע לנפגע מגפת הקורונה. בהעדר אי החלטה או פעולה אפשר שנראה השבתה פדרלית חלקית כבר בסוף השבוע הקרוב.

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית, הדקס מזנק 1.5% לשיא שנתי חדש. הקאק הצרפתי עולה 0.3% והפוטסי הבריטי מתחזק 0.6%.

חבית נפט מסוג לייט נסחרת ללא שינוי סביב 47.6 דולרים, מחיר אונקיית זהב נסחרת ביציבות סביב 1855 דולר.

מניות בכותרות

טילריי (TLRY) ואפריה (APHA) עוסקות במיזוג של החברות בעסקת מניות מה שיביא לחברת הקנאביס הגדולה בעולם. העלי מניות אפריה יחזיקה ב 62% בחברה המשולבת כאשר היא תשלם פרמיה של 23% על מחיר הסגירה של טילריי מאתמול. מניית טילריי מזנקת 29% למחיר של 10.1 דולר.

יוניטד איירלייס (UAL) יחד עם ג’ט בלו (JBLU) וספיריט איירליינס (SAVE) מקבלות הורדת המלצה כפולה מג’י פי מורגן לתשואת חסר מתשואת יתר. ההמלצה מגיעה בשל החולשה של הענף וביקושים נמוכים לטיסות בחברות אלה.

פנומברה (PEN) יצרנית המכשור הרפואי עושה ריקול לאחד מסוגי הצנתרים שלה המשמש לניתוחי לב בשל בעליות אפשרויות שעלויות לגרום למוות. מניות החברה יורדות 9% במסחר המוקדם.

קומקסט (CMCSA) נכנסה לרשימת הבחירות המועדפות של מורגן סטנלי בשל הביקושים והמנויים לאינטרנט בפס רחב. במורגן סטנלי רואים אפסייד ברגע שהכלכלה תפתח ואיתה פרקי השעשועים והסרטים שהם גם יתרמו לשורה התחתונה.

גיליאד סיינסס (GILD) החברה הודיעה שלא תמשיך לאישור של ה FDA לתרופה הניסיונית שלה "פילגוטיניב". ה FDA סירב לתת אישור לתרופה עוד בתחילת השנה לאחר שקלת היתרונות מול הסיכונים בשימוש בה.

מודרנה (MRNA) מקבלת הורדת המלצה מג’פריס להחזק מקניה. בג’פריס טוענים שהזינוק החד של החברה כבר מגלם ציפיות גבוהות מאוד מהחיסון לקורונה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים