סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

השווקים רועדים לפני הכריסמס: ירידות בפתיחת המסחר בארה”ב

החדשות מאירופה בנוגע למוטציה מדבקת של נגיף הקורונה שלחה את לונדון לסגר כבר אתמול ואת השווקים הפיננסים לחשש הדומה לימי תחילת המגפה

וול סטריט פותחת את שבוע המסחר האחרון של השנה בירידות שערים בעקבות חשש חדש בנוגע לקורונה. הלילה שעון ישראל הגיעו חדשות טובות, הקונגרס אישר סופית את תוכנית הסיוע לכלכלה בסך של כ-900 מיליארד דולר. אולם החדשות מאירופה בנוגע למוטציה מדבקת של הקוביד 19 שלחה את לונדון לסגר כבר מאתמול ואת השווקים הפיננסים לרעוד ולהזכיר את ימי תחילת המגפה.

עוד חדשות שהגיעו לאחר נעילת המסחר ביום שישי, הפד מאפשר לבנקים לחזור לעשות רכישה חוזרת של מניות ואישור חלוקת דיבידנד בצורה מוגבלת לאחר שעמדו במבחני הלחץ האחרונים.

השבוע יתקיים מסחר מקוצר בארה"ב לרגל הכריסמס, ביום חמישי יתקיים יום מסחר מקוצר עד 20:00 שעון ישראל ובשישי לא יתקיים מסחר. בשבוע הבא לא יתקיים מסחר ביום שישי לרגל השנה החדשה. למעשה אלה ימי המסחר המלאים האחרונים של השנה השבוע, שכן בשבוע האחרון של השנה לא מעט מהפעילים עושים גשר ומחזורי המסחר בשווקים יורדים בצורה דרמתית.

בורסות אירופה מגיבות בירידות שערים חדות שהתמתנו מהשפלים היומיים, הדקס הגרמני והקאק הצרפתי יורדים 3%, בריטניה יורדת 2.6%. חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת 4% לרמה של 47.2 דולר, הזהב שמהווה מקלט במקרים כאלה יורד גם הוא לרמה של 1874 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

טסלה (TSLA) תיסחר היום לראשונה במדד האס אנד פי 500 לאחר שנכנסה אליו ביום שישי האחרון ברמות שיא ובמחזור מסחר ערני במיוחד. המניה יורדת 5% בטרום מסחר ומשקלה במדד צפוי להיות השישי בגודלו.

נייקי (NKE) ממריאה 5.8% במסחר המוקדם לאחר דוחות חזקים עם רווח של 78 סנט למניה מול צפי של 62 סנט והכנסות שעקפו את תחזיות השוק. החברה מעלה את התחזית לשנה כשמגפת הקורונה מגדילה את הביקוש לביגוד ספורט.

ג’י פי מורגן (JPM) - בבנק לא מבזבזים זמן וכבר הודיעו על רכישה חוזרת של מניות בגובה של 30 מיליארד דולר המניה עולה 3.5% במסחר המוקדם.

לוקהיד מרטין (LMT) רוכשת את רוקט דיין (AJRD) העוסקת בייצור מנועים רקטיים, במחיר של 56 דולר למניה, פרמיה של 33% על מחיר הסגירה של יום שישי האחרון, המניה מזנקת 26.5% במסחר המוקדם.

אפל (AAPL) סגרה את כל חנויות החברה בקליפורניה בשל התפרצות מחודשת של וירוס הקורונה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים