סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

השווקים חוזרים מחג המולד באווירה חיובית: עליות שערים בפתיחת המסחר

השווקים חוזרים לשבוע מסחר אחרון לשנה, שיתקצר לרגל השנה החדשה. סטטיסטית, בשבוע זה מחזורי המסחר נשארים נמוכים והשווקים לא מייצרים תנודתיות

לאחר סופ"ש ארוך של חג המולד בורסות ארה"ב פותחות את שבוע המסחר האחרון של השנה במגמה חיובית. השווקים חוזרים לשבוע האחרון שגם הוא צפוי להיות מקוצר לרגל השנה החדשה. סטטיסטית בשבוע הזה מחזורי המסחר נשארים נמוכים והשווקים לא מייצרים תנודתיות מיוחדת בעיקר של חופשות של מרבית הפעילים.

בורסות אירופה נסחרות במגמה חיובית לאחר החופשה, הדקס עולה 1.5% והקאק עולה 1.1%. בבריטניה לא מתקיים מסחר. חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה בפתיחת שבוע המסחר לרמה של 48.7 דולר לחבית, מחיר אונקיית זהב יורדת לרמה של 1877 דולר.

מניות בכותרות

עליבאבא (BABA) צפויה להמשיך ולרכז עניין לאחר שהמניה המשיכה ליפול בבורסה של הונג קונג גם היום וזאת לאחר החקירה של הרשויות הסיניות בנוגע לפעילותה שמונעת תחרות. החברה מודיעה שהיא תגדיל את רכישת המניות ל-10 מיליארד דולר מ-6 מיליארד. מניות החברה יורדת 1% במסחר המוקדם.

אסטרהזנקה (AZN) הודיעה שהחיסון נגד נגיף הקורונה יהיה יעיל גם כנגד המוטציה החדשה של הוירוס, כך על פי מספר חוות דעת של מומחים. החברה מצפה לקבל אישור לחיסון בבריטניה בהמשך השבוע.

דורדאש (DASH) חברת משלוחי המזון ושאר נותני שירותי שילוח כמו הדואר עלולים לראות השפעה על צמיחתם בשל חוק חדש בקליפורניה שאמור להכנס לתוקף בתחילת השנה. החוק ידרוש משירותי המשלוח לחתום על הסכם מוצהר עם מסעדות כדי לספק את האוכל שלהם. החברה ציינה בהנפקה כי 95% מהעסקאות שלה הגיעו מסחר משותף.

טסלה (TSLA) - שר התחבורה ההודי הודיע שהחברה צפויה להתחיל פעילות במדינה במהלך השנה הקרובה. הפעילות תחל במכירת מכוניות של החברה אולם יכולה בהמשך להתרחב גם להקמת קווי ייצור.

בואינג (BA) בסקר משותף של סוכנות רויטרס עם אייפוס מצא כי 39% מהנשאלים הכירו את ההתרסקויות הקטלניות של מטוס החברה בואינג 737 מקס. גם אם לא זכרו, יותר מחצית מהנשאלים אמרו כי יעדיפו שלא לטוס בדגם זה.

AT&T (T) הסרט וונדר וומן 1984 שהופק ע"י החברה מכר 16.7 מיליון דולר בכרטיסים בסוף השבוע האחרון. זהו נתון נמוך מאוד, בטח לסרט מדובר כזה, אולם זה נתון שיא לסרט מאז החלה מגפת הקורונה. חשוב לומר שהסרט יצא במקביל לשירותי הסטרימינג ולבתי הקולנוע שפתוחים במתכונת מצומצמת.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים