סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

קמהדע חתמה על הסכמי הפצה לשלושה מוצרים חדשים

פוטנציאל ההכנסות המקסימאלי של שלושת המוצרים בשוק הישראלי מוערך בטווח של 5 מיליון דולר עד 7 מיליון דולר לשנה

חברת קמהדע הדואלית, חברת ביופרמצבטיקה המתמחה במוצרים מבוססי פלסמה, מדווחת היום כי היא חתמה על הסכמים עם שתי חברות תרופות בינלאומיות להפצת שלושה מוצרים ביוסימלרים בישראל. בכפוף לאישור המוצרים על ידי רשות הבריאות האירופאית (EMA) ולאחר מכן על ידי משרד הבריאות הישראלי.

ביוסימילר הוא עותק כמעט זהה של תרופה ביולוגית רשומה של חברה אחרת. מוצר ביוסימילרי הוא למעשה גרסה מאושרת של תרופת המקור, והוא יכול לקבל היתר מהרשויות הרגולטוריות רק כאשר הפטנט של המוצר המקורי פג.

שלושת המוצרים צפויים להיות מושקים בישראל בין השנים 2022 עד 2024. שתי חברות התרופות יהיו אחראיות על פיתוח, יצור ואספקה של שלושת המוצרים.

"הסכמים אלו מרחיבים את צנרת המוצרים הביוסימילרים המיועדים להפצה על ידינו בישראל, אשר כבר כוללת שישה מוצרים של חברת אלבוטק, וממצבים את קמהדע כמובילה בשוק הביוסימילר המתפתח בישראל," אמר עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע.

"השוק הישראלי של מוצרי הייחוס האינובטיביים, אליו מיועדים שלושת מוצרי הביוסימילר הללו, מוערך בטווח מכירות הכולל של בין 20 מיליון דולר ל- 25 מיליון דולר בשנת 2019, ואנו מעריכים את פוטנציאל המכירות הכולל המקסימאלי מהפצת שלושת המוצרים הללו, הניתן להשגה לאחר קבלת אישור רגולטורי ותוך מספר שנים מההשקה, בטווח של 5 מיליון דולר עד 7 מיליון דולר בשנה.

מכירות אלו יתווספו למכירות מקסימאליות ממכירת ששת המוצרים של אלבוטק הצפויות בטווח של 20 מיליון דולר עד 30 מיליון דולר, אשר בכפוף לאישור EMA ולאחר מכן לאישור משרד הבריאות הישראלי צפויים להיות מושקים בין השנים 2022 עד 2025. ההפצה של הפורטפוליו הכולל של המוצרים הביוסימלרים צפויה לתמוך בגידול העתידי הצפוי של מכירות ורווחיות מגזר ההפצה שלנו."

קרן ההשקעות פימי, היא בעלת המניות העיקרית בקמהדע ומחזיקה כ- 21% מהון המניות המונפק של החברה.הוסף תגובה
  1. 1. אז למה המניה קמהדע לא עולה (לל"ת)

    מאת: sedilevi | פורסם ב- 13/01/21 19:44

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים