סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

נקסט-ג’ן: סנט-טק רוכשת 100 מערכות VOX מחברה גרמנית

חמש מערכות ראשונות לבדיקות נשיפה לזיהוי קורונה יסופקו בשבועות הקרובים על מנת לאפשר לסנט-טק לעמוד בהסכם שת"פ עם מפיץ באיחוד האמירויות

נקסט-ג’ן ביומד הנמצאת בהליך למיזוג חברת סנט-טק מדיקל, המפתחת טכנולוגיה לדיאגנוסטיקה בנשיפה, מדווחת כי סנט-טק הודיעה לחברה על חתימת הסכם עם חברה גרמנית לאספקה של 100 מערכות VOX, מערכות דיאגנוסטיקה באמצעות נשיפה אשר ישמשו בין היתר לזיהוי מוקדם של חולי קורונה.

מערכת ה-VOX עוברת בימים אלה ניסוי ולידציה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא). 5 מערכות ראשונות יסופקו כבר בשבועות הקרובים על מנת לאפשר לסנט-טק לעמוד בהסכם שת"פ עם מפיץ באיחוד האמירויות. ההתקשרות עם הספק הגרמני היא ל-5 שנים ובמסגרתה התחייבה סנט-טק על הזמנת 5 מערכות דיאגנוסטיקה באמצעות נשיפה, לכל הפחות במסגרת כל הזמנה.

כזכור, סנט-טק דיווחה לפני 10 ימים על תוצאות ניתוח של מאות ביופסיות נשיפה מחולי קורונה וממתנדבים בריאים, אשר זוהו על בסיס הביומרקרים שמופו ע"י סנט-טק. התוצאות הדגימו רגישות גבוהה מ-91% וסגוליות גבוהה מ- 91.2%.

בכך חצתה החברה את הרף הנדרש לבדיקה דיאגנוסטיקה בעלת יעילות מקבילה לפחות לבדיקת ’סטנדרט הזהב’ הקיימת היום שהנה בדיקת PCR, לצורך הגשה לאישור רגולטורי ב- FDA. במסגרת אלגוריתמיקה בפיתוחה של סנט-טק, המאפשרת רמה גבוהה אף יותר של רגישות וסגוליות, הגיעו תוצאות הזיהוי בשלב זה לכ-98.0% לזיהוי נגיף הקורונה.

הביומרקרים אשר אותרו בהליך המיפוי מהווים פריצת דרך מדעית ובסיס לבניית ״טביעת אצבע כימית״ אשר תשמש לזיהוי קורונה, מוטציות של קורונה ומצב חיסוני, על ידי המערכת המסחרית של החברה (VOX). המערכת נמצאת בימים אלו בניסוי ולידציה רחב היקף בבית חולים שמיר ואשר צפוי להיות מושלם בתוך כחודשיים. סנט-טק מדיקל נערכת להגיש בהקדם בקשה לפטנטים על הביומרקרים אשר זוהו על ידה.

מנכ"ל נקסט-ג’ן, יניב חברון: "הזמנת המערכות היא צעד משמעותי הנובע בעיקר מתוצאות ניתוח הביופסיות המרשימות שהושגו עד כה. אנו נערכים למימוש הסכמי שיתוף פעולה מסחריים עם מדינות שונות לבדיקות המוניות באמצעות מערכות VOX."הוסף תגובה
  1. 1. הכותרת שגויה לדעתי ? (לל"ת)

    מאת: המתעניין | פורסם ב- 24/01/21 14:49

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים