סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

ירידות שערים בסיום המסחר בתל אביב, מדד הבנקים ירד 1.2%

תל אביב 35 איבד 1.3%; טבע עלתה 3.5% על רקע פער ארביטראז’; גילת זינקה 11.3%; פז נפט נחלשה 4.3%; וויטסמוק טסה 18% במחזור חריג

יום המסחר הראשון לשבוע זה הסתיים בירידות שערים, על רקע המגמה השלילית בשווקי העולם בסוף השבוע, והמשך התפשטות וירוס הקורונה במקביל להתקדמות מבצע החיסונים. עד כה התחסנו כ-2.5 מיליון בני אדם ואמש פתחו קופות החולים את אפשרות ההתחסנות גם לתלמידי תיכון. למרות זאת, מספר החולים הקשים והמתים ממשיך לעלות והממשלה מתכנסת כעת כדי להחליט האם לסגור את נתב"ג למשך שבועיים במטרה לעצור את התפשטות המוטציה הבריטית.

מדד תל אביב 35 ירד 1.33%, תל אביב 125 איבד 1.26%, מדד הבנקים נחלש 1.2%, מדד הנפט ירד גם הוא 1.2 ומדד הנדל"ן נחתך 1.7%. בקרב המדדים הסקטוריאליים בלט לחיוב מדד הביומד שעלה 1.3%.

את מחזורי המסחר הגדולים ריכזו מניות בנק לאומי ירדו 1.14%, טבע עלתה 3.5% על רקע פער ארביטראז איתו חזרה מסוף השבוע ומניות דיסקונט נחלשו 1.8%. מחזור המסחר במניות הסתכם היום ב-1.04 מיליארד ש"ח ומחזור המסחר באג"ח הגיע ל-1.53מיליארד ש"ח.

במדד תל אביב 125 בלטו היום בעליות מניות גילת שזינקו 11.3% בשל פער ארביטראז, אבגול הוסיפה 5.6% ופלסאון קפצה 4.7%. מנגד, מגה אור נחלשה 4.6%, פז נפט איבדה 4.3% ואקויטל נחתכה 4.2%.

חברת וויטסמוק טסה 18% במחזור חריג של למעלה מ-20 מיליון ש"ח, לאחר שהחברה הודיעה כי היא מגייסת 30 מיליון ש"ח נוספים בהמשך לגיוסים שמבצעת החברה בשבועות האחרונים שהיקפם מגיע לכ-50 מיליון ש"ח. הפעילות החדשה של וויטסמוק מתמקדת בתחום הבלוקצ’יין. במסגרת הפעילות הזו , יריב גילת, מייסד פיינל ומוותיקי תחום האלגו טריידינג בארץ, ימונה ליו"ר פעיל של דירקטוריון החברה.

אקסיליון זכתה במכרז להקמת עיר דיגיטלית תאומה בקולורדו. הפרויקט נערך בשותפות עם Microsoft ו-Mead&Hunt ותספק מצלמות מבוססות בינה מלאכותית הכוללות מידע על מיקום (GPS) ומחוברות בזמן אמת לענן מיקרוסופט Azure . בנוסף הודיעה החברה כי התחילה במהלך לרישום מניותיה בנאסד"ק. המניה הגיבה בעליה של 7.7%

חברת או.פי.סי אנרגיה מרחיבה את פעילותה לשוק האנרגיה המתחדשת בארה"ב ומדווחת על השלמת עסקת הרכישה של חברת CPV האמריקאית, הפועלת בתחומי החשמל והאנרגיה המתחדשת.היקף ההשקעה עומד על כ-648 מיליון דולר ואו.פי.סי תחזיק ב-70% מ-CPV.

נקסט-ג’ן ביומד הנמצאת בהליך למיזוג חברת סנט-טק מדיקל, המפתחת טכנולוגיה לדיאגנוסטיקה בנשיפה, מדווחת כי סנט-טק הודיעה לחברה על חתימת הסכם עם חברה גרמנית לאספקה של 100 מערכות VOX, מערכות דיאגנוסטיקה באמצעות נשיפה אשר ישמשו בין היתר לזיהוי מוקדם של חולי קורונה. המניה זינקה 10%

בארה"ב הסתיים ביום ו’ המסחר בירידות שערים והמדדים נסוגו מעט מהשיאים שקבעו במהלך השבוע, דאו ג’ונס ירד 0.57%, אס.פי 500 נחלש 0.3% ונאסדק עלה בשיעור קל של 0.1% ושומר על השיא שקבע. גם באירופה נרשמה מגמה שלילית ביום ו’, כאשר ברחבי היבשת מודאגים מגל נוסף של מוטציות קורונה. דקס ירד 0.24%, קאק נחלש 0.56%.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים