סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

תיקון עולם קנביט השלימה פיתוח מערכת אפיון וזיהוי גנטי של זני קנאביס

המערכת משמשת ככלי לזיהוי ולשיפור אחידותם והדירותם של הזנים ובכך תאפשר רישום והגנת זכויות קניין רוחני בתחום זה וניהול מאגר גנטי של זני קנאביס

חברת הקנאביס הרפואי תיקון עולם קנביט מדווחת היום כי השלימה פיתוח של מערכת גנטית לזיהוי ומעקב אחרי זני קנאביס - Cannabis Genetic Fingerprinting , באמצעות אפיון טביעות אצבע גנטיות על בסיס רצף ה-DNA של כל צמח, אשר מאפשרת זיהוי של זני קנאביס ברמת דיוק ומהימנות גבוהות.

בהודעתה לבורסה מסבירה החברה כי למיטב ידיעתה טרם פותחה מערכת דומה בתעשיית הקנאביס העולמית. נכון למועד זה, המערכת נמצאת בשלב ה Up-  Scale,כחלק מתהליך המסחור שלה.

המערכת יוצרת ’תעודת זהות ביומטרית’ קבועה ויציבה, לכל זן קנאביס, ובכך מצמצמת את אי הוודאות הקיימת היום בתעשיית הקנאביס בקביעת זהותם ויציבותם הגנטית של הזנים. זאת בהיותה של טביעת האצבע הגנטית כמעין "ברקוד" ביולוגי וטבעי המלווה את הצמח לכל אורך חייו.

אפיון "טביעות אצבע גנטיות" באמצעות המערכת מתבצע תוך אבחון גנטי של רצפים ייחודיים לאורך הגנום של צמח הקנאביס, על בסיסן של מספר טכנולוגיות גנטיות עוקבות.

המערכת משמשת ככלי לזיהוי ולשיפור אחידותם והדירותם של הזנים ובכך תאפשר רישום והגנת זכויות קניין רוחני בתחום הזנים, ניהול מאגר גנטי של זני קנאביס וכן ביצוע בקרה ומעקב אחר עסקאות בתחום הזנים, בכל שרשרת הערך לצורכי וידוא ותיעוד.

בשלב הראשון ובכפוף להצלחת שלב ה-Up Scale ,עתידה המערכת לשמש את החברה כפלטפורמה טכנית יעילה באופן שוטף ובקנה מידה רחב. בשלב השני תשקול החברה להציע את שירותי המערכת בארץ ובעולם באמצעות צדדים שלישיים לעוסקים בענף הקנאביס.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים