סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

דור אלון רוכשת 50% ממניות BBB לפי שווי חברה של כ-150 מיליון ₪

קבוצת BBB מחזיקה כיום כ-100 מסעדות בפריסה ארצית בשיטה של זכיינות, עם מחזור מכירות שנתי של כחצי מיליארד ש"ח

חברת דור אלון מדווחת היום על רכישת 50% ממניות קבוצת BBB הכוללת את רשת בורגרים, מוזס, BBB ומיט דלי, בתמורה ל-75 מיליון ש"ח הקובעים שווי של 150 מיליון ש"ח לחברה.

הרכישה היא נדבך נוסף באסטרטגיה של קבוצת דור אלון להמשך גיוון מקורות ההכנסה והרווח והגדלת הצעת ערך ללקוחות מועדון הקבוצה. עוד מאמינה דור אלון כי הרכישה תחזק את חווית הלקוח במתחמי התדלוק והמסחר. דור אלון ו-BBB רוצות להיות קבוצת הניהול המובילה בישראל בתחום ההסעדה עם מגוון מותגים רחב.

עבור דור אלון העסקה היא למעשה חבירה לחברת ניהול מקצועית המובילה את תחום ההסעדה בישראל ומנהלת כ-100 מסעדות בפריסה ארצית, חברה מתפתחת ורווחית ששמרה על רווחיותה גם בתקופת הקורונה תוך ביצוע התאמות מהירות לאופי פעילותה.

לקבוצת BBB מועדון לקוחות המונה כ-750 אלף לקוחות ובדור אלון מאמינים שקיים פוטנציאל לשיתוף עם המועדון של דור אלון. עוד מאמינה דור אלון כי העסקה מעניקה לה פלטפורמה ניהולית וטכנולוגית לפיתוח תחומי הסעדה נוספים בארץ ובחו"ל.

דור אלון הציבה יעדים וחזון לקבוצת BBB ביניהם יעד של הכפלת הפעילות ב-3 השנים הקרובות, הרחבת מגוון המותגים שתחת קבוצת הניהול באמצעות רכישה ופיתוח של מותגים חדשים כמו אוכל אסייתי, איטלקי, סושי, קונדיטוריות ועוד ולייצר פורמטים שונים ברמות מוצר מגוונות - High End, Casual , Fast Food .

החברה מעוניינת להפעיל זכיינים בפורמטים החדשים המדוברים ובכך לגוון את מקורות ההכנסה שלה וכן להרחיב את הפריסה של מותגי הקבוצה באתרים של דור אלון ולהכפיל את הפריסה הקיימת כיום. דור אלון שואפת ליצירת אינטגרציה אנכית באמצעות הקמת מערך ייצור למגוון המוצרים הנרכשים כיום מספקים חיצוניים במקביל להגברת שיתוף הפעולה עם הספקים הקיימים.

קבוצת BBB מחזיקה כיום כ-100 מסעדות בפריסה ארצית בשיטה של זכיינות, הכוללות 3 מותגי המבורגר ו-2 מותגים נוספים בפיתוח. לחברה מחזור מכירות של כחצי מיליארד ש"ח בשנה והיא מעסיקה כ-400 עובדים במסעדות הרשת ובמטה.

תמורת הרכישה תשלם כאמור דור אלון סכום של 75 מיליון ש"ח. העסקה כוללת מנגנון התאמת תמורה בתום שלוש שנים לפיו תחול הפחתה של עד 66% בסכום אם החברה לא תעמוד ביעד רווחיות שעליו הסכימו הצדדים. מנגד, ככל שרווחיות החברה תעלה מעל ליעד, תנתן תוספת של עד כ-5% לסכום התמורה.

מנכ"ל קבוצת דור אלון, עמית זאב: דור אלון מיישמת בשנים האחרונות אסטרטגיה של הרחבת תחומי פעילות וגיוון מקורות ההכנסה והרווח. במקביל להמשך פיתוח עסקי האנרגיה, הקמעונאות והנדל"ן שלנו קבוצת דור אלון ממשיכה לטפח מנועי צמיחה ומרחיבה היום את זרוע ההסעדה שלה ומצרפת את משפחת BBB לפורטפוליו החברות בקבוצה".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים