סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה 0.35% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.48%. מקרב הסקטוריאליים: מדד התקשורת הוביל את העליות כשטיפס יותר מ – 3%. מדד הנפט והגז ירד יותר מ – 2%

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.35%, מדד ת"א 125 עלה 0.48% ומדד ת"א 90 עלה 0.41%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשירד 2.16%, מדד הבנקים ירד 1.40%. באגף העליות, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע זינק 3.17%, הביומד עלה 2.47%, ת"א טכנולוגיה עלה 2%.

מניות נייס, טבע, גילת, אורמת טכנו וטאואר, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות לאומי, פועלים ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית גילת שעלתה 25.40%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אופקו הלת’, קמטק, פרטנר, אודיוקודס, נובה, לייבפרסון ואורמת טכנו.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנרג’יאן שירדה 5.2%, ואחריה ירדו מניות איתמר, רציו יהש, מנורה מבטחים, אלקטריאון, מגדל ביטוח, דוראל אנרגיה וקבוצת עזריאלי.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.04 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר במגמה מעורבת, באירופה מסכים אדומים.

בדיסקונט ממשיכים להעריך כי הדולר ייחלש בעולם והדבר ישפיע על גם המגמה מול השקל: "כאשר בוחנים את המגמה של השקל ובפרט בשבועות האחרונים, ניתן לראות כי בשוק המט"ח נוצרה מגמה חריגה מאוד שגרמה לבנק ישראל להתערב".

Melio הישראלית הופכת ליוניקורן 18 חודשים אחרי השקת המוצר: החברה המספקת פלטפורמה להעברת תשלומים דיגיטליים בין עסקים קטנים, גייסה 110 מיליון דולר לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר.

מסקירת לאומי: "הצעדים הראשונים של ביידן יתרמו להידוק ההיצע בשוק הנפט הגלובלי בשנתיים הקרובות. במידה והדולר ימשיך להיחלש, מחירי הנפט עשויים לעלות אל מעבר ל - 55 דולרים לחבית ברנט. במידה ומהלך ההתחסנות יתברר כיעיל ומהיר, תיווצר תמיכה לרמת מחירים גבוהה יותר מהיום".

 דור אלון רוכשת 50% ממניות BBB לפי שווי חברה של כ - 150 מיליון ₪. קבוצת BBB מחזיקה כיום כ - 100 מסעדות בפריסה ארצית בשיטה של זכיינות, עם מחזור מכירות שנתי של כחצי מיליארד ₪.

מעלות S&P אישרה את דירוג הכשרת הישוב ’ilA-’ באופק יציב. למרות הפגיעה בנכסים המסחריים המניבים של החברה בשל משבר הקורונה, הנכסים המסחריים המניבים בישראל שמרו על יציבות בשיעורי התפוסה, עם צפי להתאוששות ב -NOI בשנת 2021.

בית הדין לתחרות אישר הטלת קנס של 13 מיליון ₪ על חברת החשמל. הקנס הוטל על ידי הממונה על התחרות בשל "ניצול מעמדה המונופוליסטי של חברת החשמל לרעה". בית הדין לתחרות דחה את כל הערעורים שהגישה חברת חשמל ונושאי המשרה בה.

תיקון עולם קנביט השלימה פיתוח מערכת אפיון וזיהוי גנטי של זני קנאביס. המערכת משמשת כלי לזיהוי ולשיפור אחידותם והדירותם של הזנים ובכך תאפשר רישום והגנת זכויות קניין רוחני בתחום זה וניהול מאגר גנטי של זני קנאביס.

ALD מנהלת מו"מ למיזוג חברת סייבר. אחד התנאים למיזוג הפעילות הוא השקעה של 50 מיליון דולר בחברה הממוזגת; 20% מההשקעה כבר הובטחו.

פועלים: "יחס החוב הציבורי לתוצר צפוי לעלות לכ - 80% בסוף 2021. מעריכים שהסיכויים להפחתת ריבית לרמה של אפס פחתו לאור ההחלטה לרכוש 30 מיליארד דולר במהלך השנה".

לאחר שהממשלה אישרה סגירה של נתב”ג, אל על האריכה את החל”ת ל – 4864 עובדים עד סוף פברואר. הטיסות לישראל וממנה יופסקו הלילה בחצות.

רציו פטרוליום התחילה את העבודות בקידוח בסורינאם. מפעילת הבלוק Tullow Oil תבצע את קידוח האקספלורציה בו הפוטנציאל הפרוספקטיבי מוערך בכ - 235 מיליון חביות נפט עם סיכויי הצלחה גיאולוגית של 34%.הוסף תגובה
  1. 1. מעופי הגיע ל 1581 ומשם ל 1597, העבירו

    מאת: האנליסט הסבלני | פורסם ב- 25/01/21 18:18

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים