סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

ירידות שערים בתל אביב, המדדים המובילים נחלשים 0.25%

יום המסחר בניו יורק ננעל בנטייה לעליות, החוזים העתידיים מאותתים על פתיחה שלילית. באירופה סגירה אדומה, באסיה מתנהל המסחר בירידות

הבורסה המקומית נפתחה בירידות שערים למרות עליות קלות שנרשמו אמש בניו יורק, כשהחוזים העתידיים מצביעים לפי שעה על ירידות בפתיחה, ועל רקע המשך העליה במספר חולי הקורונה בישראל למרות קצב החיסונים המהיר. במקביל משרד הבריאות דורש להאריך את הסגר בשבוע נוסף ושדה התעופה מוסיף להיות סגור. 

מדד תל אביב 35 יורד 0.25%, כך גם תל אביב 125, מדד הבנקים מאבד 1%, מדד הנפט נופל 1.2%, ומדד הנדל"ן נחלש בשיעור קל של 0.15%. מבין המדדים הסקטוריאלים, מדד הביומד עולה 0.2%. 

חברת אודיוקודס הדואלית פתחה הבוקר את עונת הדוחות בישראל עם תוצאות שיא ברבעון הרביעי של השנה, ובשנת 2020 כולה, ההכנסות ברבעון הרביעי הסתכמו ב-58.7 מיליון דולר, לעומת 56.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של שנת 2020 ו-52.8 מיליון דולר ברבעון הרביעי של שנת 2019. בנוסף החברה עברה לרווח נקי של 8.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי. מניית החברה עולה 4%.

חברת הקנאביס פנאקסיה דיווחה הבוקר על זכייתה בפיילוט לאספקת מוצרי קנאביס רפואי בצרפת. החברה נבחרה כאחת מארבע זוכות בפיילוט לאסדרת ענף הקנאביס לצד חברות הענק טילריי ואורורה. החברה תספק למטופלים שמנים וטבליות במשותף עם Neuraxpharm. המניה מזנקת 6.3%.

 

הבורסות באירופה ננעלו אתמול באדום, והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה שלילית. בורסת תל אביב רשמה אתמול מגמה מעורבת; מדד ת"א 35 עלה 0.35%, ת"א 125 עלה 0.48%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי על מדד ת"א 35 ובפער חיובי בדולר רציף. מבין מניות המדד בולטת היום מניית אופקו הלת’ בפער חיובי של 8.92%. מניית פריגו חוזרת בפער חיובי של 2.46%, מניית נובה בפער שלילי של 3.25% ומניית לייבפרסון בפער שלילי של 3.18%.

 אלוני חץ מדווחת הבוקר כי החברה הבת (96%) Brockton Everlast חתמה על הסכם לרכישת מתחם בשטח של 17 דונם, עליו בנויים שני מבנים בשטח השכרה של כ - 70 אלף רבוע, הנמצא בעיר קיימברידג’ בבריטניה בתמורה ל - 45 מיליון ליש"ט (כ - 193 מיליון ש"ח).

בדיסקונט ממשיכים להעריך כי הדולר ייחלש בעולם והדבר ישפיע על גם המגמה מול השקל: "כאשר בוחנים את המגמה של השקל ובפרט בשבועות האחרונים, ניתן לראות כי בשוק המט"ח נוצרה מגמה חריגה מאוד שגרמה לבנק ישראל להתערב".

Melio הישראלית הופכת ליוניקורן 18 חודשים אחרי השקת המוצר: החברה המספקת פלטפורמה להעברת תשלומים דיגיטליים בין עסקים קטנים, גייסה 110 מיליון דולר לפי שווי של 1.3 מיליארד דולר.

מסקירת לאומי: "הצעדים הראשונים של ביידן יתרמו להידוק ההיצע בשוק הנפט הגלובלי בשנתיים הקרובות. במידה והדולר ימשיך להיחלש, מחירי הנפט עשויים לעלות אל מעבר ל - 55 דולרים לחבית ברנט. במידה ומהלך ההתחסנות יתברר כיעיל ומהיר, תיווצר תמיכה לרמת מחירים גבוהה יותר מהיום".

 דור אלון רוכשת 50% ממניות BBB לפי שווי חברה של כ - 150 מיליון ₪. קבוצת BBB מחזיקה כיום כ - 100 מסעדות בפריסה ארצית בשיטה של זכיינות, עם מחזור מכירות שנתי של כחצי מיליארד ₪.

מעלות S&P אישרה את דירוג הכשרת הישוב ’ilA-’ באופק יציב. למרות הפגיעה בנכסים המסחריים המניבים של החברה בשל משבר הקורונה, הנכסים המסחריים המניבים בישראל שמרו על יציבות בשיעורי התפוסה, עם צפי להתאוששות ב -NOI בשנת 2021.

בית הדין לתחרות אישר הטלת קנס של 13 מיליון ₪ על חברת החשמל. הקנס הוטל על ידי הממונה על התחרות בשל "ניצול מעמדה המונופוליסטי של חברת החשמל לרעה". בית הדין לתחרות דחה את כל הערעורים שהגישה חברת חשמל ונושאי המשרה בה.

תיקון עולם קנביט השלימה פיתוח מערכת אפיון וזיהוי גנטי של זני קנאביס. המערכת משמשת כלי לזיהוי ולשיפור אחידותם והדירותם של הזנים ובכך תאפשר רישום והגנת זכויות קניין רוחני בתחום זה וניהול מאגר גנטי של זני קנאביס.

ALD מנהלת מו"מ למיזוג חברת סייבר. אחד התנאים למיזוג הפעילות הוא השקעה של 50 מיליון דולר בחברה הממוזגת; 20% מההשקעה כבר הובטחו.

פועלים: "יחס החוב הציבורי לתוצר צפוי לעלות לכ - 80% בסוף 2021. מעריכים שהסיכויים להפחתת ריבית לרמה של אפס פחתו לאור ההחלטה לרכוש 30 מיליארד דולר במהלך השנה".

לאחר שהממשלה אישרה סגירה של נתב”ג, אל על האריכה את החל”ת ל – 4864 עובדים עד סוף פברואר. הטיסות לישראל וממנה יופסקו הלילה בחצות.

רציו פטרוליום התחילה את העבודות בקידוח בסורינאם. מפעילת הבלוק Tullow Oil תבצע את קידוח האקספלורציה בו הפוטנציאל הפרוספקטיבי מוערך בכ - 235 מיליון חביות נפט עם סיכויי הצלחה גיאולוגית של 34%.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים