סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

אלוני חץ: BE רוכשת מתחם בפארק המדע בקיימברידג’ תמורת 45 מיליון ליש”ט

המתחם מושכר עד לחודש מאי 2031 לחברות מתעשיית ה-Life Science; ה-NOI הצפוי בשנת 2021 עומד על סך של 2.2 מיליון ליש"ט

חברת אלוני חץ מדווחת היום כי חברת הבת Brockton Everlast (BE), המוחזקת על ידי הקבוצה בשיעור של 96%, חתמה על הסכם לרכישת מתחם בשטח של 17 דונם, עליו בנויים שני מבנים בשטח השכרה של כ-70 אלף רבוע, הנמצא בעיר קיימברידג’ בבריטניה בתמורה ל-45 מיליון ליש"ט (כ-193 מיליון ש"ח).

המתחם מושכר עד לחודש מאי 2031 לחברות מתעשיית ה-Life Science, ומשמש כמרכז מחקר ופיתוח. המתחם מושכר במלואו וצפוי להניב בשנת 2021 NOI שנתי בסך של 2.2 מיליון ליש"ט (כ-10 מיליון ש"ח). למתחם פוטנציאל השבחה עתידי להקמת פארק מדע מודרני, תוך כדי הגדלה משמעותית של זכויות הבניה.

מימון העסקה יעשה באמצעות הון עצמי אותו תזרים אלוני חץ ל-BE. השלמת העסקה (Closing) צפויה להתבצע במהלך מרץ 2021 וכמקובל, כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ: "עסקה זו מהווה המשך לרכישה שביצעה BE לפני כשנה של פארק עסקים הממוקם בסמוך למרכז העיר אוקספורד. קיימברידג’ ואוקספורד הן מהמוקדים העולמיים החשובים בתחום ה- Life Science ובהן נמצאות האוניברסיטאות המובילות בעולם. תחום ה-Life Science קיבל משנה תוקף במשבר הקורונה שהמחיש את חשיבות התחום לקידמה, לטכנולוגיה, לבריאות ולכלכלה ו-BE מתכננת להמשיך ולהרחיב את הפעילות בתחום זה.

עם השלמת רכישה זו יהיו בבעלותה של BE שישה נכסים מניבים בבריטניה בשווי כולל של מעל ל-700 מיליון ליש"ט (כ-3.1 מיליארד ש"ח) המניבים NOI שנתי של למעלה מ-30 מיליון ליש"ט (כ-134 מיליון ש"ח). ההון העצמי שהשקיעה אלוני חץ ב- BE לצורך רכישת ששת הנכסים הינו כ- 300 מיליון ליש"ט (כ-1.3 מיליארד ש"ח)."

אלוני חץ מתמקדת בתחומי נדל"ן מניב בארבעה שווקים עיקריים - ישראל, ארה"ב (וושינגטון ובוסטון) ובריטניה.

בישראל מחזיקה הקבוצה את חברת אמות השקעות (57.1%), בארה"ב מחזיקה הקבוצה ב- 44.2% מ- CARR (50% בשליטה), חברה פרטית העוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, הקמה ניהול ואחזקה של נדל"ן מניב שבבעלותה, תוך התמקדות בתחום המשרדים באזור מטרופולין וושינגטון DC ובוסטון. בנוסף, מחזיקה החברה בשותפות (50% בשליטה) עם Oxford Properties ב-3 מבני משרדים בבוסטון.

בבריטניה מחזיקה הקבוצה ב-96% בחברת Brockton Everlast, חברה פרטית שעוסקת ברכישה, יזום, השבחה, הקמה ניהול ותחזוקה של נדל"ן מניב בבריטניה, תוך התמקדות בסקטור המשרדים באזור מטרופולין לונדון.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים