סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

אלביט מערכות זכתה בחוזה לאספקת טנקים קלים ב-172 מיליון דולר

החברה תספק טנקים מסוג סברה לצבא יבשה של מדינה באסיה-פסיפיק; החוזה יבוצע בתקופה של שלוש שנים

חברת אלביט מערכות מדווחת היום על זכייה בחוזה בסך כ-172 מיליון דולר לספק טנקים קלים לצבא יבשה של מדינה באסיה-פסיפיק. החוזה יבוצע במהלך תקופה של שלוש שנים.

כקבלן הראשי, אלביט מערכות תספק פתרון טנק קל מסוג "סברה" המבוסס על פלטפורמת ASCOD הזחלית המיוצרת על ידי חברת General Dynamics European Land Systems מסנטה ברברה שבספרד (“GDELS“), ועל פלטפורמת Pandur II 8X8 הגלגלית מתוצרת החברה הצ’כית Excalibur Army.

פתרון הטנק הקל "סברה" השוקל 30 טון, מספק שילוב ייחודי של קיבולת אש עוצמתית וכושר תמרון גבוה. שתי הפלטפורמות תצוידנה בצריח 105 מ"מ ובמגוון של תתי-מערכות מתוצרת החברה, לרבות כוונות אלקטרו-אופטיות, מערכות בקרת אש, מערכות לניהול קרב מסוג TORCH-XTM, מערכות רדיו תוכנה מסוג E-LynXTM וכן מערכות תומכות חיים.

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "חוזה זה לטנק קל משקף את שיתוף הפעולה האסטרטגי בעל התועלת ההדדית בין אלביט מערכות ו-GDELS, המבוסס על פיתוח וייצור משותפים של פתרונות רכב-צריח. 

הפורטפוליו הנרחב שלנו בתחום תתי-המערכות מספק לנו עמדת כוח בשוק הרכבים המשוריינים, בייחוד כאשר דרישות המשימה הופכות למגוונות ורשתיות יותר. אנו מאמינים שפתרון הטנק הקל ’סברה’ יכול לספק ערך מבצעי רב עבור צבאות נוספים".

אלביט מערכות נהנית משפע של הזמנות בעת האחרונה. במהלך חודש ינואר דיווחה החברה על שש עסקאות חדשות (כולל הנוכחית). בתחילת השנה דיווחה החברה על זכיה בחוזה להקמת מרכז אימון טיסה בינלאומי לחיל האוויר היווני בתמורה לכ-1.68 מיליארד דולר לתקופה של כ-20 שנה.

יום לאחר מכן דיווחה החברה על זכייה בחוזה עם צבא הולנד לפיו החברה תצייד פלטפורמות רכב במחשבים טקטיים מתוצרתה שיחליפו את אלו שסופקו על ידה לצבא הולנד לפני למעלה מעשור, בתמורה ל-24 מיליון דולר.

עוד במהלך ינואר, זכתה אלביט בחוזה בהיקף של 166 מיליון דולר לאימון חיל הים הבריטי, וחוזה נוסף של 137 מיליון דולר עם צבא בריטניה להרכשת מטרות לשימוש קיני סיוע אווירי וצוותי סיוע אש.

חוזה נוסף נחתם עם חיל הים של מדינה באסיה פסיפיק, שבו תספק אלביט כלי שיט בלתי מאוישים מסוג סי-גל לביצוע משימות לנטרול מוקשים ימיים. על חוזה זה אמרה החברה כי הוא בסכום שאינו מהותי עבורה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים