סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

חברת האגרוטק אנרג’ין בדרך לבורסה: גייסה 97.5 מיליון ש”ח ממוסדיים

החברה עוסקת בהשבחת זרעים באמצעות בינה מלאכותית; ההנפקה בוצעה לפי שווי של כ-420 מיליון שקל אחרי הכסף ובדילול מלא

חברת אנרג’ין מגיעה לבורסה בתל אביב לאחר שהשלימה גיוס של 97.5 מיליון ש"ח ממשקיעים מוסדיים. אנרג’ין היא חברת תוכנה מבוססת בינה מלאכותית, המנתחת מידע גנטי על-בסיס Data Big במטרה לייעל ולהאיץ השבחת זנים של צמחים ובעלי חיים בענף החקלאות העולמי בשיטות טבעיות (ללא הנדסה גנטית).

את אנרג’ין ייסד ד"ר גיל רונן המשמש גם כמנכל החברה ועובדים בה כיום כ-50 עובדים מתוכם כ-%35 בעלי PhD ,יוצאי יחידות סייבר בצה"ל ויועצים בעלי שם. על פי הערכות מקצועיות גודל השוק של השבחת זרעים מוערך בכ-6.4 מיליארד דולר ב-2025.

החברה הושקה מסחרית בשנת 2015 והיא פועלת ב-30 מדינות ועם כ-100 לקוחות. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת ללקוחות לפתח בקצב מואץ צמחים עמידים יותר למחלות ולתנאי אקלים קיצוניים, להניב יותר יבול, עם הרכב תזונתי בריא יותר, ועל ידי כך לייעל ולהוזיל את עלויות הגידול.

הפתרון הטכנולוגי של החברה הוכח עד היום במעל 200 פרויקטים עם לקוחות בינלאומיים, ובאמצעותו משפרים את ייצור חומרי הגלם במגוון תעשיות ענק: מזון, משקאות, חומרי גלם ועוד. החברה פועלת להגדלת סך הכנסותיה בשנתיים הקרובות בשיעור כולל המוערך בכ-150 עד 250% אך אינה מציבה יעד של גידול ברווחיות.

בשנת 2020 החלה החברה ליישם מודל עסקי נוסף של  פיתוח של קניין רוחני משותף עם לקוחותיה בתמורה לתשלומי תמלוגים ממכירת מוצריהם. עד כה נחתמו עסקאות נושאות תמלוגים ממכירה לחקלאים של זרעי תירס, אורז, צ’ילי, עגבניה וגידול צמח תבלין.

היום כאמור מדווחת החברה על השלמת השלב המוסדי בגיוס ההון שהיא מבצעת לקראת הנפקתה בבורסה. אנרג’ין הציעה ללקוחות המוסדיים יחידות של 100 מניות במחיר של 29.8 ש"ח למניה ובסה"כ המחיר ליחידה עמד על 29.80 ש"ח.

במסגרת ההנפקה, שבוצעה במתכונת של הצעה לא אחידה, גייסה החברה כ-100 מיליון שקל לפי שווי חברה כ-370 מיליון שקל אחרי הכסף (כ-420 מיליון שקל בדילול מלא) ונטלו בה חלק שורה של גופים מוסדיים מהמובילים בשוק הישראלי.

כעת מתקיימים כל התנאים הנדרשים לצורך רישום מניות החברה למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ביניהם פיזור מזערי, שווי ושיעור החזקות ציבור במניות החברה והון עצמי מינימלי בהתאם לתקנון הבורסה. כמו כן, צפויים להתקיים כל התנאים הנדרשים לצורך הכללה של החברה במדד תל אביב טק עילית שהעיקריים שבהם הם כי שווי החזקות הציבור בתחילת יום המסחר הראשון של מניות החברה בבורסה יעמוד על 20 מיליון ש"ח לפחות, ולא יפחת מ-10%.

עוד נדרש כי שווי השוק של מניות החברה במועד הרישום למסחר צריך לעמוד על לפחות 100 מיליון ש"ח, והמחיר למניה לא יפחת מ-50 אגורות. כמו כן החברה מתחייבת שהיא מניה ישראלית שלא רשומה למסחר בבורסה נוספת.

אסף לוי, יו"ר אנרג’ין: "אנו גאים בהצלחת ההנפקה, ומודים לציבור המשקיעים על הבעת האמון, הבאה לידי ביטוי בשורה של גופים מוסדיים מובילים שלקחו חלק בהנפקה. אנו רואים בהפיכת החברה לציבורית, שלב חשוב בחייה העסקיים. כספי ההנפקה ישמשו להאצת הצמיחה, להרחבת הפעילות ולבניית שיתופי פעולה ארוכי טווח".

ד"ר גיל רונן, מנכ"ל אנרג’ין: "לאנרג’ין פתרון טכנולוגי פורץ דרך שהוכח עד היום ביותר מ-250 פרויקטים עם לקוחות בינלאומיים, ביניהם תאגידי חקלאות מובילים, כגון באייר Bayer וסינג’נטה. בהמשך להוכחת יכולתנו, בכוונתנו לפעול להעמקת הפעילות הגלובאלית של החברה והפיכתה לחלק בלתי נפרד מתהליכי האופטימיזציה בחקלאות ובתעשיית המזון. אנו מעריכים כי בשנים הקרובות תמוצב אנרג’ין כשחקנית מובילה וחיונית בתחום חשוב וצומח זה".

את הנפקת החברה ליוו עורכי הדין איל בר-צבי ואפרת צור מהרצוג פוקס נאמן, ורו"ח שחר חורי מ- PWC Israel.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים