סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

הנדסאי תוכנה או אלקטרוניקה בשנת 2021

הנדסאים ממלאים כיום תפקידים בכירים שעד לא מזמן אוישו רק על ידי מהנדסים בעלי תואר ראשון, ויש שפע אפשרויות תעסוקה לבוגרי הלימודים במכללה טכנולוגית להנדסאים

הקדמה על לימודי הנדסאים

שני תחומי הלימוד הפופולאריים ביותר הם הנדסאי תוכנה והנדסאי אלקטרוניקה, יש ביקוש רב לבוגרים, אך חשוב לזכור כי שני המקצועות שונים זה מזה הם מתפתחים לכיוונים אחרים.

רבים מתלבטים בין לימודי הנדסאי תוכנה לבין לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לכן מומלץ לקרוא מידע על מסלולי הלימוד השונים, לבדוק מהן אפשרויות התעסוקה, מהו השכר ההתחלתי בכל תחום ולאיזה כיוון כל מקצוע פונה בשנה הקרובה ובכלל.

ישראלים רבים בוחרים ללמוד לדיפלומת הנדסאי במקום להשקיע 4 שנים או יותר בתואר ראשון. הנדסאים נחטפים לעבודה במהירות, יש מחסור עצום באנשי מקצוע מיומנים בענפי ההייטק, האלקטרוניקה והמחשבים. לימודי הנדסאי תוכנה או אלקטרוניקה נועדו להכשיר את הדור הבא של אנשי המקצוע בתעשייה עתירת הידע, בוגרי מסלולי הלימוד זוכים לדיפלומת הנדסאי מטעם מה"ט ולתעודות מקצועיות נוספות, בהתאם למסלול הלימודים וההתמחות. 

ניתן למצוא הנדסאים בתפקידים בכירים שונים בהייטק, בתעשייה עתירת הידע ובתחומים נוספים. הנדסאים נמצאים בלב תעשיית ההייטק, הם זוכים לתנאים מעולים ולשכר של חמש ספרות מיד לאחר הלימודים.

לימודי הנדסאי תוכנה

לימודי הנדסאי תוכנה נועדו להכשיר את הבוגרים לתפקידי פיתוח תוכנה ואפליקציות ולתפקידים נוספים כמו ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר, בדיקות תוכנה (QA), בניית אתרים, פיתוח משחקים ועוד.

סטודנטים במסלול הנדסאי תוכנה לומדים באופן מעשי ופרקטי מקצועות שונים כמו שפות פיתוח פופולאריות ומבוקשות בשוק העבודה, בניית ופיתוח אתרי אינטרנט עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, תשתיות תקשורת ושרתים, בסיסי נתונים, מערכות הפעלה, גרפיקה ועוד. הסטודנטים בוחרים התמחות, באפשרותם לבחור התמחות בתוכנות ובדגש על שרתים, או התמחות סייבר ולוחמה ברשת האינטרנט, אחד התחומים החמים ביותר בתעשיית ההייטק.

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה נועדו להכשיר את הבוגרים למגוון תפקידים ומקצועות בתעשייה עתירת הידע, כולל תעשיית הרובוטיקה, ובדגש על תכנון ופיתוח מערכות ומעגלים אלקטרוניים, כולל מערכות פיקוד ושליטה, בקרים, ומערכות אוטומטיות לוויסות ובקרה.

כדאי לדעת כי במסלול הנדסאי אלקטרוניקה מכשירים את הבוגרים בהתאם לדרישות העדכניות ביותר של המעסיקים, לכן אפשר לבחור התמחויות כמו פיתוח ובניית מיקרו מחשבים, בניית רובוטים, פיתוח ובניית מערכות פיקוד, בקרה ושליטה לתעשייה, כולל כתיבת קוד בשפות הפיתוח הפופולריות ביותר ועוד. 

שוק העבודה בשנת 2021

שוק העבודה בשנת 2021 צפוי להשתנות, במיוחד לאור השפעות משבר הקורונה והמעבר לעבודה מהבית. מסוף שנת 2020 ניתן לראות כיצד שוק העבודה משתנה במהירות לנגד עינינו, יש תפיסות עבודה חדשות המבוססות על טכנולוגיות מתקדמות, והצפי הוא שתחומים כמו בינה מלאכותית, מציאות רבודה, האינטרנט של הדברים וכו’, ימשיכו להתפתח במהירות. בעקבות המעבר לעבודה מהבית ואיומי הסייבר ואבטחת המידע ההולכים ומתרבים, גם תחום הסייבר ימשיך להיות חם בתעשיית ההייטק. בתחום האלקטרוניקה הצפי הוא שנושאים כמו מיקרו מחשבים ומערכות פיקוד ושליטה ימשיכו להיות פופולריים וחמים, והשוק זקוק להנדסאים רבים בעלי ידע וניסיון מתאים.

כיצד לבחור נכון מכללה טכנולוגית להכשרת הנדסאי תוכנה ואלקטרוניקה?

בחירה נכונה של מכללה טכנולוגית להנדסאים תסייע לקריירה שלכם, לכן אין להקל ראש בבחירת מוסד הלימודים. חשוב להתייחס לגורמים חשובים כמו מיקום המכללה, איכות וניסיון המרצים, חוויית הלימודים, ציוד מתקדם ומעבדות תרגול ומחקר מתקדמות טכנולוגית, לימודים ברמה גבוהה, תכני לימוד המבטיחים תעסוקה והשתלבות מהירה בשוק העבודה, מלגות אפשריות ועוד.

מומלץ ללמוד לתעודת הנדסאי רק במכללה המכינה את הסטודנטים לשוק העבודה ולדרישות העדכניות מצד המעסיקים. כך, בסיום הלימודים זוכים לביקוש רב וניתן להשתלב במהירות ובקלות בעבודה וליהנות מקריירה מעניינת, מאתגרת ומתגמלת.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים