סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

וואיטסטון: בי-יו דבש המתמזגת סיימה סבב גיוס לפי שווי של 30 מיליון ש”ח

החברה גייסה 8 מיליון ש"ח בהרחבה של סבב הגיוס; בין המשקיעים בסבב ההשקעה של בי-יו דבש נמנה בעל השליטה בחברה, עדי צים, אחיו רני צים ואנשי עסקים נוספי

חברת הנדל"ן וואיטסטון הנסחרת כשלד בורסאי, וממזגת לתוכה את חברת בי-יו דבש, מדווחת היום על הרחבת סבב הגיוס כך שהוא עומד על סך כולל של כ-8 מיליון ש"ח לפי שווי של 30 מיליון ש"ח לחברה המתמזגת.

בין המשקיעים בסבב ההשקעה של בי יו דבש נמצא בעל השליטה בחברה עדי צים, רני צים – אחיו של עדי ובעל חברת הנדל"ן רני צים מרכזי קניות, ואנשי עסקים נוספים. בי יו דבש הודיעה לחברה כי מטרת כספי סבב ההשקעה יא האצת פעילות המחקר והפיתוח הכוללת רכישת ציוד ייעודי הנדרש לקידום פעילותה והרחבת מצבת כח האדם שלה.

על פי מזכר ההבנות שנחתם בין החברות בתחילת ינואר, החברה תרכוש 100% מהונה של בי יו כנגד הקאה של מניות רגילות בשיעור של 55% מהונה המונפק של החברה. בנוסף, החברה תקצה לבעלי המניות של בי יו זכויות למניות רגילות של החברה בשיעור כולל של כ-19.99% שיבשילו בשתי מנות, בהתאם לעמידה באני דרך טכנולוגיות.

 בי- יו דבש היא חברת היי-טק ישראלית העוסקת בתחום הפוד-טק ומפתחת תהליך של ייצור דבש מתורבת. לתהליך זה יתרונות רבים ביניהם דבש נקי מאנטיביוטיקה, חומרי הדברה ורעלנים, אי פגיעה בדבורים והפסקת הניצול שלהן, ייצור לפי דרישה וללא תלות בעונות השנה.

עד היום הגישה בי- יו דבש שתי בקשות פטנט בארצות הברית לשם הגנה על תהליכי פיתוח של החברה, האחד קשור לטכנולוגית מיצוי הצוף מפרחים והשנייה קשורה לטכנולוגיית הפיכת הצוף לדבש.

בי-יו דבש עדכנה את החברה כי היא מקדמת שיתופי פעולה עם מכונים אקדמיים מובילים בישראל ואנשי מקצוע אקדמיים מובילים בתחום ובמקביל בוחנת שיתופי פעולה עם גופים תעשייתיים בתחום המזון והריח כדי לקדם את פעילות המחקר והפיתוח שלה.

בשלב זה, בי- יו דבש מתמקדת בפיתוח "קיבת דבורה מלאכותית", אשר תחקה את הפעילות האנזימתית ואת התנאים הספציפיים המתרחשים בקיבת הדבורה בטבע. בנוסף, בי- יו דבש עובדת על פיתוח שיטות מיצוי צוף טבעי, על מנת להגדיל את יכולת תפוקת הדבש והפיכת התהליך לתהליך יעיל, מהיר וזול.

שוק הדבש העולמי הוערך ב- 9.08 מיליארד דולר בשנת 2019. עם צפי גדילה שנתי של 8% ,הוא צפוי להגיע ל- 14.43 מיליארד דולר עד לשנת 2025.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים