סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

דריו הלת’ רוכשת את אפרייט ומגייסת 70 מיליון דולר

אפרייט מציעה פתרון בריאות דיגיטלי למחלות השלד והשרירים; בגיוס השתתפו משקיעים מוסדיים מהארץ ומחו"ל

דריו הלת’  (נאסד"ק: DRIO), הפועלת בתחום שירותי בריאות דיגיטליים (DTx), הודיעה היום על חתימת הסכם לרכישה תמורת מניות של Upright Technologies Ltd., חברה המתמקדת בבריאות דיגיטלית של השלד והשרירים MSK)).

דריו תוסיף את פתרון ה-MSK של Upright לפלטפורמת הבריאות הדיגיטלית שלה, שהיא אחת המקיפות ביותר בשוק לטיפול במחלות כרונית רבות ומסייעת לכ-150,000 משתמשים. הרכישה מאחדת חברות משלימות המציעות מעורבות של הצרכנים ותוצאות קליניות המושגות באמצעות פלטפורמה המשלבת חיישנים מתקדמים, שינוי התנהגותי דינאמי המבוסס על בינה מלאכותית (AI), מעקב אחר ההתקדמות האישית ואימון (קואצ’ינג).

במקביל הכריזה דריו על הסכם סופי עם סינדיקט של משקיעים מוסדיים מתחום שירותי הבריאות לגיוס בהיקף של 70 מיליון דולר במסגרת של הנפקה פרטית של מניותיה הרגילות של דריו במחיר השוק על פי כללי נאסד"ק. דריו חתמה על הסכמים למכירת 3,278,688 מניות רגילות במחיר של $21.35 למניה. בכוונת החברה להשתמש בתמורת ההנפקה למטרות פעילותה השוטפת.

Upright מתמקדת בשלד ובשרירים (MSK), במטרה למנוע ולטפל בבעיות ה-MSK השכיחות ביותר בעזרת מדעי ההתנהגות, ביו-פידבק, אימון וטכנולוגיה מזהה תנועה. ל-Upright יש כ- 90,000 משתמשים פעילים ופתרון שקיבל תיקוף קליני ומומלץ על-ידי יותר מ-500 מרפאות ברחבי העולם.

המשקיעים בהנפקה הפרטית הם Nantahala Capital Management, LLC Perceptive Advisors, Driehaus Capital Management, Farallon Capital Management, Pura Vida Investments, הפניקס חברה לביטוח, מור קרנות נאמנות ואחרים. בנק ההשקעות Cowen שימש כיועץ פיננסי ושוק ההון לדריו לצורך עסקת הרכישה וההנפקה הפרטית. בנקאי ההשקעות Cowen, Stifel and SternAegis Ventures שימשו כמפיצים של הגיוס.

במועד השלמת ההנפקה הפרטית צפויה יתרת המזומנים של דריו להסתכם ביותר מ-90 מיליון דולר. ההנפקה כפופה לתנאי ההשלמה המקובלים וצפויה להשלמה ב-1 בפברואר 2021.

"מחלות השלד והשרירים יוצרות עלויות משמעותיות עבור לקוחותינו ואחראיות לשיעור גבוה של היעדרויות מהעבודה ואובדן תפוקה. מחלות אלו נמצאות באופן עקבי במקום גבוה מבחינת סדר העדיפויות לשיפור המצב הקליני וצמצום עלויות אצל מעסיקים המבטחים את עובדיהם וחברות ביטוח בריאות. הוספת הפתרון של Upright לפלטפורמה המשולבת שלנו תרחיב באופן משמעותי את ההזדמנות שלנו לפנות לקשת רחבה עוד יותר של צורכי הלקוחות," אמר ריק אנדרסון, נשיא דריו ומנכ"ל צפון אמריקה.

"בנוסף, התמקדותה של Upright ביצירת פתרון אשר אהוב על המשתמשים, רמת המעורבות הגבוהה שיצרה והגישות המוכחות שלה להשגת שינוי התנהגותי מתמשך הופכים את החברה להתאמה מושלמת עבורנו. הצוות המסחרי שלנו נרגש לאמץ את הפתרון המשולב החדש עבור לקוחותינו הקיימים והעתידיים."

"אני שמח מאוד שהצלחנו להגיע לאבן דרך משמעותית זאת ומצפה שמגזר מחלות השרירים והשלד יהווה מנוע צמיחה משמעותי לדריו בשנים הבאות," אמר ארז רפאל, מנכ"ל דריו. "אנו מחויבים לספק את הפתרון המוכח קלינית המקיף ביותר בתעשייה לניהול מחלות כרוניות. הוספתה של Upright, המרחיבה את יכולות הליבה שלנו, היא צעד משמעותי להשגת היעד הזה. עם גישות דומות ומוצרים אפקטיביים מבחינה קלינית המעודדים מעורבות גבוהה, אני צופה למיזוג מהיר וחלק," הוסיף מר רפאל.

"בדומה לדריו, גם אנחנו נחלנו הצלחה רבה בבניית שורשי המוצר שלנו בשוק ה-D2C והתחלנו את צעדינו הראשונים במרחב ה-B2B. אנו מאמינים שיש סינרגיה משמעותית מהיותנו חלק מפלטפורמת בריאות דיגיטלית רחבה יותר," אמר עודד כהן, מנכ"ל ומייסד שותף של Upright.

"יחד עם דריו נוכל לספק פלטפורמה משולבת וסקלבילית שתצמצם את העלויות של המעסיקים, המבטחים וספקי שירותי הבריאות ותעניק למשתמשי הקצה תוצאות בריאותיות משמעותיות. דריו בולטת במרחב של חברות הבריאות הדיגיטלית בזכות ההיסטוריה שלה שהתחילה, כמו אצלנו, בשיווק ישיר לצרכנים ותרבות המתמקדת במשתמש. אני מצפה לעבוד עם ארז ושאר חברי הצוות על קידום שלב הצמיחה הבא."

לאחר השלמת הרכישה ישמש עודד כהן, מנכ"ל ומייסד שותף של Upright כמנכ"ל מוצרי ה-MSK של דריו ויצטרף למועצת המנהלים של דריו.

על פי תנאי הסכם הרכישה, דריו הסכימה לרכוש את Upright תמורת 31 מיליון דולר, שמתוכם 29.5 מילון דולר שולמו במניות ו-1.5 מיליון דולר במזומן. לאחר ניכוי חובות שטרם נפרעו והתאמות הון חוזר, מספר מניות הרכישה שהונפקו נקבע לפי מחיר הסגירה של מניות דריו ביום המסחר שקדם לחתימה על הסכם ההבנות של תנאי העסקה בכפוף לגבולות מחיר מניה (collar) אשר הביאו בחשבון את פעילות השוק מיד לאחר החתימה. עם ההשלמה, דריו תנפיק כ-1.7 מיליון מניות רגילות לבעלי המניות של Upright, בכפוף לתנאי הסגירה המקובלים. השלמת העסקה צפויה להתקיים ב-7 בפברואר 2021 או סמוך לכך.

ההכנסות הבלתי מבוקרות של DarioHealth ב-2020 צפויות להסתכם ב-7.6 מיליון דולר, לרבות הכנסות מוערכות של כ-2.12 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2020. ההכנסות הלא מבוקרות של Upright ב-2020 צפויות להסתכם ב-12.8 מיליון דולר. יתרת המזומנים של דריו ביום ה-31 בדצמבר, 2020 עמדה על 28.6 מיליון דולר.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים