סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

עליות שערים בפתיחת המסחר בניו יורק, דאו ג’ונס מזנק 1.5%

מדדי ארה"ב מתאוששים מיום הנפילות אמש שהיה החמור ביותר מאז אוקטובר; באירופה ירידות שערים יום שני ברציפות; עוד יום גדוש בדוחות

הבורסה בארה"ב פתחה את יום המסחר בהתאוששות מהירידות החדות אמש, כשהשוק איפס את העליות של חודש ינואר האחרון במדד, כאשר ברקע אכזבה מסוימת מדוחות אפל וטסלה שיורדת היום 5.5%.  

נתון התעסוקה השבועי הראה על 847 אלף דורשי עבודה חדשים מול צפי של 875 אלף. ברבעון הרביעי נרשמה צמיחה של 4% בארה"ב נמוכה יותר מהצפי שעמד על 4.3%.

שלל דוחות פורסמו לפני המסחר ואתמול לאחר הנעילה. לאחר המסחר היום ידווחו ויזה, מונדלז, סקייוורקס סולושן, ווסטרן דיגיטל ועוד.

באירופה המדדים עוברים למגמה מעורבת, הדקס יורד 0.4%, הקאק עולה 0.3, הפוטסי הבריטי נחלש ב 1%. חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה ל-53 דולר, הזהב נחלש קלות לרמה של 1838 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

אמריקן איירליינס (AAL) עולה 40% במסחר המוקדם לאחר דוחות חלשים מאוד אולם טובים מהציפיות. החברה דיווחה על הפסד של 3.86 דולר למניה מול צפי להפסד גבוה יותר של 4.11 דולר. החברה הפסידה בשנה הקודמת 8.9 מיליארד דולר בשל מגפת הקורונה.

מקדונלדס (MCD) פספסה בשורת הרווח ב-8 סנט ומציגה רווח של 1.7 דולר למניה עם הכנסות שיצאו מתחת לתחזיות. המכירות לחנויות זהות בארה"ב עלו 5.5%.

גיים סטופ (GME) הסנסציה של השבועות האחרונים מזנקת עוד 30% במסחר המוקדם ומשלימה עליה של 1600% בשנה האחרונה. המלחמה של הבלוגרים ברשתות החברתיות ממשיכה להשפיע על המניה שמרכזת מחזורי מסחר אדירים הן במניות והן באופציות, דבר שמעצים את המגמה.

סאות’ ווסט איירליינס (LUV) הפסידה 1.29 דולר למניה מול צפי להפסד של 1.68 דולר עם הכנסות שיצאו מתחת לתחזיות. החברה הפסידה בשנת 2020 כ-3.1 מיליארד דולר וזו שנת הפסד ראשונה מאז 1972.

אפל (AAPL) עקפה אמש את התחזיות בשורת הרווח וההכנסות שעקפו לראשונה את ה-100 מיליארד דולר ברבעון. החברה מציגה את הרבעון הרווחי ביותר שלה מאז ומעולם. על פניו נראה שכמעט כל מה שהיה יוצא מגולם במחיר והיא יורדת 3% במסחר המוקדם.

טסלה (TSLA) מניות החברה יורדות 5% במסחר המוקדם בשל דוחות מאכזבים אמש. החברה פספסה בשורת הרווח אך עמדה בשורת ההכנסות. החברה לא הצליחה לספק תחזית מכירות ל-2021 והשוק מאוכזב בשלב זה.

פייסבוק (FB) דיווחה על רווח של 3.88 דולר מול צפי של 3.22 עם הכנסות שעקפו את התחזיות. החברה דיווחה על פוטנציאל פגיעה בהכנסות בהמשך השנה בעיקר בשל שינויים במדיניות מצד אפל. המניה נסחרת ביציבות במסחר המוקדם.הוסף תגובה
  1. 1. בוקר טוב (לל"ת)

    מאת: yehielpo | פורסם ב- 28/01/21 16:08

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים