סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

לאחר פתיחת שנה ברגל שמאל: וול סטריט פותחת את השבוע בעליות

השווקים חוזרים למסחר לאחר אכזבה מסוימת מעונת הדוחות. באירופה נפתח שבוע המסחר במגמה חיובית

לאחר חודש ינואר שלילי במדדים המובילים ואיפוס תשואות מתחילת השנה במדד הנאסד"ק 100, וול סטריט פותחת את חודש פברואר ואת שבוע המסחר בעליות שערים. השווקים חוזרים למסחר לאחר אכזבה מסוימת מעונת הדוחות וירידות שערים לאחר דוח שיא של אפל בשבוע שעבר.

הנשיא ביידן מנסה לקדם חלק מחבילת החילוץ הנוספת בגובה של 1.9 טריליון דולר למשק האמריקאי. בהמשך היום יפגש הנשיא עם קבוצה של 10 סנאטורים רפובליקנים שהציעו להוריד כשליש מהסכום אותו הבית הלבן מבקש להעביר. כבר בתחילת השבוע אמור בית הנבחרים ברשות הדמוקרטים להצביע על התקציב שיניח את היסודות עבור חבילת החילוץ.

באירופה המדדים פתחו את השבוע בעליות: הדקס עולה 1.4%, הקאק עולה 1.3% הפוטסי הבריטי עולה 1.1%. חבית נפט מסוג לייט קרוד עולה ל- 52.5 דולר, הזהב מתחזק 0.5% לרמה של 1,865 דולר לאונקיה, הכסף מזנק 11% לרמה של 29.8 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

תרמו פישר (TMO) פרסמה דוחות חזקים לרבעון הרביעי של השנה עם רווח של 7.09 דולר מול צפי של 6.56 דולר והכנסות שעקפו את התחזיות. החברה ציינה את הרבעון האחרון כחזק במיוחד בשל תגובה למגפת הקורונה. המניה עולה מעל 1% במחזור זניח.

אוטיס (OTIS) החברה שמייצרת מעליות ודרגנועים דיווחה על רווח רבעוני של 66 סנט למניה מול צפי של 59 סנט והכנסות שעקפו את התחזיות. החברה נתנה תחזית טובה ל-2021 והמניה עולה קרוב ל-3% במסחר המוקדם.

אינטרנשיונל פלייבורס (IFF) מזנקת בחדות כ 14% לאחר שדיווחה על השלמת המיזוג עם חברת דו פונט (DD).

אקסון מובייל (XOM) ושברון (CVX) פרסמו שהן חשבו על מיזוג בשנה שעברה לאחר שמגפת הקורונה החלה להתפשט ולהכות בעוצמה בשווקי המניות והנפט. השיחות היו ראשוניות בלבד ושם זה החל וגם נגמר. מקורות טענו שאין לשלול חזרה לשולחן הדיונים בעתיד בנוגע לנושא. המניות של 2 החברות עולות מעט מעל 1% במסחר המוקדם.

חברות כריית הכסף ירכזו עניין היום בעקבות הזינוק בסחורה בשל רצון של החבר’ה מקהילת REDDIT לרכוש את הסחורה. בין המניות אליהן יש לשים לב PAAS, WPM, HL ועוד.

טסלה (TSLA) מניות החברה עולות 3% במסחר המוקדם לאחר שפייפר סנדלר, עוד גוף מחקר שמראה שאינו מבין דבר, מעלה את מחיר המניה מ-515 דולר ל-1200 דולר, התירוצים משתנים בהתאם לאווירה כשבשורה התחתונה הם מתאימים את עצמם לשוק וגופי המחקר המתחרים.

גיים סטופ (GME), קוס קורפ (KOSS) ו AMC ירכזו עניין גם היום לאחר שהן עדיין תחת מגבלות מסחר בפלטפורמת המסחר רובינהוד.הוסף תגובה
  1. 1. למה אין תגובות באתר זה?? (לל"ת)

    מאת: המקצוען | פורסם ב- 01/02/21 17:40

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים