סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

לאחר חופשת יום הנשיאים: עליות שערים בפתיחת המסחר

דאו ג’ונס עולה 0.2% לשיא חדש; אירופה נסחרת ללא שינוי; גילת יורדת 10% לאחר פרסום הדוחות

באיחור של יום לרגל יום הנשיאים, בורסות בארה"ב פתחו את יום המסחר בעליות שערים קלות. השבוע הקודם ננעל ללא אירועים מיוחדים ובשיא חדש במדד האס אנד פי 500.

הסיפור שמעסיק את השווקים זה תשואת אגרות החוב ל-30 שנה בארה"ב שממשיכות לעלות (ירידה במחיר של האג"ח) למעל 2% תשואה. סופה קשה מאוד מכה בטקסס וגורמת לבעיות באספקת החשמל למיליוני אמריקאים, 3.8 מיליון בתי אב נשארו בחושך ללא חשמל בשל תקלות והורדת עומסים.

לאחר שהנשיא טראמפ זוכה בשבוע שעבר, יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי לא מוותרת, היא אמרה אמש, שהקונגרס יקים ועדה עצמאית בסגנון 11.9 שתבדוק את ההתקוממות בחודש שעבר בגבעת הקפיטול. החקירות כבר מתוכננות והדיונים בסנאט יחלו בהמשך החודש.

באירופה יום המסחר השני לשבוע מתנהל ברוגע, הדקס והקאק נסחרים ללא שינוי, לונדון עולה 0.1%. חבית נפט מסוג לייט קרוד נסחרת סביב 60 דולר, הזהב נחלש לרמה של 1,800 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

פלנטיר (PLTR) חברת האנליטיקה העסקית ואחת הלהיטים של וול סטריט יורדת 7% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על הפסד רבעוני גבוה מהציפיות. ההכנסות עמדו בתחזית כמו גם זינוק בחוזים חדשים.

סאות’ ווסט אייליינס (LUV) מדווחת על הפגיעה המתמשכת בשל מגפת הקורונה בשל ירידה בכמות הנוסעים. החברה מציינת שהיא מצפה לשיפור מסוים בחודשים פברואר-מרץ, המניה עולה 1.3% במסחר המוקדם.

מיקרוסטרטגי (MSTR) ממשיכה להרוויח מהפוזיציה שלה בביטקווין שמזנק למחיר של 50 אלף דולר. לחברת האנליטיקה פוזיציה מהותית במטבע הדיגיטלי.

אוטוניישן (AN) עולה 2% במסחר המוקדם לאחר דוחות טובים ורווח של 2.43 דולר למניה מול צפי של 2 דולר. הכנסות החברה עקפו את התחזיות עם ביקושים גבוהים, החברה תמשיך להריץ את המניות של עצמה עם תוכנית רכישה של 1 מיליארד דולר.

CVS (CVS) רשת בתי המרקחת דיווחה על רווח של 1.3 דולר למניה, 6 סנט מעל לצפי. הכנסות החברה עקפו את התחזיות בשל הקורונה בעיקר בכל הקשור לבדיקות וחיסונים. המניה עולה 0.7% במסחר המוקדם.

אפל (AAPL) - יצרנית הרכבים ניסן הודיעה שאינה מנהלת שיחות עם אפל בנוגע למיזם משותף של רכב אוטונומי. פיננשל טיימס דיווחו על שיחות בין החברות שלא הבשילו.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים