סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

התיקון הטכני במניה הזו היה מעבר לכל דמיון - האם זמן למכור?

מניית פתאל עלתה בחדות בחודשים האחרונים והחזירה את מרבית הירידה מרמות השיא, האם השוק אופטימי מידי?

חברת פתאל החזקות עוסקת בהחזקה, ניהול, תפעול ושכירות של בתי מלון בישראל ובאירופה. החברה שולטת בפתאל אירופה לה אגרות חוב הנסחרות בבורסה של ת"א. החברה נסחרת במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 5.5 מיליארד שקל.

ניתוח טכני

לאחר ירידות השערים החדות בחודש מרץ בשנה שעברה, התאוששו מניות החברה בצורה מעוררת כבוד כשהן מוחקות כ 60% מכל גל הירידות שפקד אותם מרמות השיא ועד לשפלים של חודש מרץ.

גל העליות האחרון שהחל באישור חיסון הקורונה של חברות התרופות בארה"ב הוציאה פריצה חזקה של אזור 25,000 נקודות ומהלך עולה מהותי שקבל גג בשבועות האחרונים באזור של 36,000-37,000 נקודות.

ניתן לראות בגרף השבועי את אזור ההתנגדות שבולם את המניה שהוא תיקון 61.8% למהלך היורד האחרון, בנוסף זה אזור תמיכה שהופך להתנגדות בשבועות האחרונים ובולם את המניה.

פתאל – גרף שבועי

לאור אתגרים של החברה, התיקון המהותי והאזור הטכני המהותי לדעתי הסיכון בשלב זה עולה על הסיכוי והמשפט קנה בשמועה יכול להיות חזק מאוד בעיקר על רקע פתיחת המשק בפרט וענף המלונאות בפרט.

חשוב לציין שהמגמה העולה במניה קיימת עד שהגרף לא מוכיח אחרת ולכן אציין את השפל האחרון במחיר כתמיכה קרובה סביב 31,000/120 נקודות.

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 2. יש בתוכן (לל"ת)

    מאת: elson | פורסם ב- 22/02/21 16:30
  1. 1. למה אין שם מניה בכותרת....... (לל"ת)

    מאת: adaron | פורסם ב- 22/02/21 15:16

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים