סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

מגמה חיובית בפתיחת המסחר בארה”ב

לאחר שבוע מסחר שלילי בהובלת מניות הטכנולוגיה ומכירת חיסול של סוף פברואר, חודש מרץ נפתח בעליות. החיסון של ג’ונסון אנד ג’ונסון אושר על ידי ה-FDA

לאחר שבוע מסחר שלילי בהובלת מניות הטכנולוגיה ומכירת חיסול של סוף פברואר, חודש מרץ נפתח במגמה חיובית על רקע שלל ידיעות מסוף השבוע. ארגון הבריאות והמזון בארה"ב אישר בתקנות חירום גם את החיסון של ג’ונסון אנד ג’ונסון לוירוס הקורונה, החיסון שונה מהחיסונים של מודרנה ופייזר שכן הוא מגיע בזריקה אחת, אך גם יעילותו פחותה ועומדת על כ 72% לפי מחקר בארה"ב.

חבילת הסיוע בגובה של 1.9 מיליארד דולר לתושבי ארה"ב עברה בבית הנבחרים ועכשיו היא תגיע לאישור סופי בסנאט. החבילה תכלול מענק של 1,400 דולר לכל אזרח, תשלום רטרואקטיבי של אבטלה מסוף אוגוסט של 400 דולר לשבוע לזכאים. השאר ילך לטובת רכישת חיסונים עבור האוכלוסיה כמו גם עזרה לממשלות מקומיות ועבור חינוך (בתי ספר). על פניו נראה שיהיה קשה להעביר שם את החוק להעלאת שכר המינימום.

באירופה מגמה חיובית כשהמדדים מתעלמים בשבוע האחרון מהתנודתיות בשוק האמריקאי, הדקס עולה 1%, הקאק מתחזק 1.3% ופוטסי מתחזק ב 1.3%. חבית נפט מסוג לייט עולה לרמה של 62.2 דולר, הזהב יורד לרמה של 1737 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

פריגו (PRGO) החברה פרסמה דוחות לפני פתיחת המסחר עם מכירות של 1.29 מיליארד דולר, נתון שעמד בטווח התחזיות. הרווח למניה פספס את התחזיות עם 93 סנט למניה מול צפי ל-1.01 דולר. החברה דיווחה על מכירת החטיבה הגנרית בתמורה ל-1.55 מיליארד דולר לקרן ההון הפרטית אלטריס קפיטל. המניה עולה 8% במסחר המוקדם.

NRG אנרג’י (NRG) עולה 8% במסחר המוקדם לאחר שספקית האנרגיה דיווחה על רווח והכנסות שעקפו את התחזיות. החברה דיווחה שהסופה בטקסס ונזקיה ישארו בטווח התחזית שלה מהשבוע שעבר.

ג’ונסון אנד ג’ונסון (JNJ) עולה 2% במסחר המוקדם לאחר שקבלה את אישור החירום מה FDA בסוף השבוע עבור חיסון הקורונה אותו פיתחה. אספקת החיסון עבור תושבי ארה"ב תחל החל משלישי הקרוב.

ברייקשיר האת’וואיי (BRK.B) חברת ההחזקות של וורן באפט דיווחה על 23% עליה ברווח ברבעון האחרון ל-35.8 מיליארד דולר. העליות מגיעות מעליית ערך הנכסים הסחירים של החברה. החברה דיווחה על רכישת מניות חוזרת של 25 מיליארד דולר. באפט התייחס במכתבו השנתי לשלל נושאים והוא עדיין נשאר עם נזילות גבוהה לניצול הזדמנויות בשוק לדבריו.

לוגיטק (LOGI) החברה צופה כי הרווח התפעולי ב 2022 יעמוד על 750-800 מיליון דולר. נמוך מההערכות לשנת 2021 שעומד על 1.1 מיליארד. החברה רואה המשך גידול בביקוש למוצרי החברה בעיקר מקלדות ועכברי מחשב בשל מגפת הקורונה והמעבר לעבודה מהבית.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים